fot. UCI Cyclocross World Cup

Ekipa Pauwels Sauzen-Bingoal poinformowała, że Fem van Empel, prowadząca w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata elity kobiet, oraz Eli Iserbyt, zajmujący trzecie miejsce wśród mężczyzn, nie wystąpią w poniedziałkowych wyścigach w Gavere.

Kraksy na śniegu w Val di Sole poniosły za sobą konsekwencje idące dalej, niż tylko skrót „DNF” przy nazwiskach Fem van Empel i Eli Iserbyt. Kolarka i kolarz Pauwels Sauzen-Bingoal, którzy nie ukończyli ostatniej odsłony przełajowego Pucharu Świata, nie wystartują w kolejnej rundzie, w Gavere.

Mimo że nie doznali oni żadnych złamań, mają poobijane biodra i kolana, przez co nie będą w stanie wystąpić w jutrzejszych zmaganiach, o czym poinformowała ekipa Pauwels Sauzen-Bingoal w mediach społecznościowych.

W przypadku Fem van Empel oznacza to, że wyścig w Val di Sole był jej ostatnim startem w barwach belgijskiej ekipy. Od 1 stycznia będzie bowiem zawodniczką Team Jumbo-Visma.

Absencja w rundzie Pucharu Świata w Gavere komplikuje rzecz jasna sytuacje Van Empel i Iserbyta w klasyfikacjach generalnych cyklu. Na obecną chwilę Holenderka ma 330 punktów i na cztery rundy przed końcem serii ma 65 oczek przewagi nad drugą Puck Pieterse (Alpecin-Deceuninck). Za zwycięstwo w pojedynczej odsłonie zdobywa się 40 punktów.

Fem van Empel nie może stracić prowadzenia, a Eli Iserbyt po rundzie w Gavere nie spadnie z podium, jednak bardzo możliwe, że „odjadą mu” Laurens Sweeck (Crelan-Fristads) i Michael Vanthourenhout (Pauwels Sauzen-Bingoal), do których, przed jutrzejszym wyścigiem, traci odpowiednio 39 i 16 punktów.

Poza rundą w Gavere, do końca cyklu Pucharu Świata pozostały wyścigi w Zonhoven (8 stycznia), Benidormie (22 stycznia) i Besançon (29 stycznia).

Transmisje z wyścigów Pucharu Świata w Gavere będą dostępne na antenie Eurosportu 1 i w Playerze/GCN+ od 13.30 (kobiety) i 14.40 (mężczyźni).

Zapraszamy do lektury naszego przewodnika przełajowego po sezonie 2022/23.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments