fot. Jumbo-Visma

Podczas swojej prezentacji na sezon 2023, ekipa Jumbo-Visma poinformowała o programach startowych swoich największych gwiazd przełajowych na przyszły roku – Wouta van Aerta, Marianne Vos oraz Fem van Empel, która od stycznia dołączy do niderlandzkiej formacji.

Sezon przełajowy wkracza w kluczową fazę – rozpoczął się intensywny Kerstperiode, następnie czekają nas krajowe czempionaty, a na początku lutego odbędą się mistrzostwa świata. Drużyna Jumbo-Visma, którą w wyścigach w błocie reprezentują Wout van Aert i Marianne Vos, a od stycznia również Fem van Empel, opublikowała programy startowe swoich gwiazd na resztę sezonu.

W tym roku, aktualny mistrz Belgii elity mężczyzn – Wout van Aert – stanie na starcie wszystkich pięciu imprez, wchodzących w skład Kerstperiode. Następnie zobaczymy go w jego domowym wyścigu w Herentals, a później będzie rywalizował w X²O Badkamers Trofee w Koksijde, Telenet Superprestige i Pucharze Świata w Zonhoven. Po dwutygodniowej przerwie, najprawdopodobniej na zgrupowanie drużyny, czekają go jeszcze trzy wyścigi – pucharowe zmagania w Benidormie, wyścig X²O Badkamers Trofee w Hamme, a na koniec mistrzostwa świata w Hoogerheide. Co istotne, w kalendarzu startów Wouta van Aerta brakuje mistrzostw Belgii, co oznacza, że nie obroni on tytułu wywalczonego na początku tego roku.

Dopiero 5 stycznia do rywalizacji wróci natomiast Marianne Vos, która po sezonie szosowym i sześciu startach w przełajach zrobiła sobie kilkutygodniową przerwę. Mistrzyni świata ma też w swoim kalendarzu dwie odsłony Pucharu Świata – w Zonhoven i Benidormie – a między nimi start w mistrzostwach Holandii, gdzie będzie broniła koszulki. Holenderka będzie jednak celowała w inny trykot – tęczowy, który w ubiegłym roku wywalczyła w Fayetteville.

W Hoogerheide swój sezon zakończy też Fem van Empel, która od 1 stycznia będzie zawodniczką Jumbo-Visma. Już pierwszego dnia 2023 roku, aktualna kolarka Pauwels Sauzen-Bingoal wystartuje w X²O Badkamers Trofee w Baal, a następnie weźmie udział w wyścigach w Koksijde, Zonhoven, a następnie w mistrzostwach Holandii. Przed mistrzostwami świata, Fem van Empel będzie chciała też przypieczętować triumf w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, startując w Benidormie i francuskim Besancon.

Zapraszamy do lektury naszego przewodnika przełajowego po sezonie 2022/23.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments