fot. Marek Bala / naszosie.pl

Małgorzata Jasińska została dyrektorką sportową ekipy Le Col – Wahoo, ścigającej się z licencją Międzynarodowej Unii Kolarskiej.

Brytyjska drużyna UCI, Le Col – Wahoo, poinformowała o zatrudnieniu Małgorzaty Jasińskiej i Francuza Morgana Kneisky’ego na stanowiska dyrektorów sportowych na sezon 2023. Po zakończeniu zawodowej kariery w 2021 roku, Polka została selekcjonerką reprezentacji kraju elity kobiet w kolarstwie szosowym. Jak poinformowała jej nowa drużyna w komunikacie prasowym – Małgorzata Jasińska w przyszłym sezonie będzie łączyć pracę w Polskim Związku Kolarskim i Le Col – Wahoo.

– To dla mnie zaszczyt, że mogę być częścią tak wspaniałej drużyny. Jestem bardzo zmotywowana i nastawiona optymistycznie do sezonu 2023. Zauważyłam, że najbardziej wyjątkową rzeczą w prowadzeniu tego zespołu, jest tworzenie go w oparciu o dobre relacje i rodzinną atmosferę

– komentowała Małgorzata Jasińska w oficjalnym komunikacie drużyny Le Col – Wahoo.

W tym roku zawodniczki brytyjskiej formacji zanotowały trzy zwycięstwa, triumfując w Veenendaal – Veenendaal Classic, Grote Prijs Beerens oraz w mistrzostwach Wielkiej Brytanii. W składzie drużyny na przyszły sezon znalazły się między innymi Ella Harris i Maria Martins.

Prezentacja zespołu ma odbyć się w styczniu, kiedy to ekipa ogłosi nowego sponsora tytularnego, który zastąpi firmę Le Col.

Poprzedni artykułExact Cross w Mol 2022: Wout van Aert góruje nad Mathieu van der Poelem
Następny artykułNaszosowa zapowiedź sezonu 2023: Bolton Equities Black Spoke i Team Novo Nordisk
Szukam ciekawych historii w wyścigach, które większość uważa za nieciekawe.
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Kibic
Kibic

Brawo! Trzymamy kciuki i życzymy sukcesów