fot. Getty Images

W sezonie 2022 pokonał między innymi kolarzy drużyny Bahrain-Victorious Jonathana Milana i Mateja Mohoriča, a teraz został zatrudniony przez drużynę Alpecin-Deceuninck – na razie do składu development, a od 2024 będzie zawodnikiem World Touru.

21-letni Francuz był kolarzem upadłej drużyny B&B Hotels. W 2021 roku odbył w niej staż, a od sezonu 2022 zdobył pełnoprawny kontrakt. Przygarnąć postanowiła go ekipa Alpecin-Deceuninck, chociaż na razie do młodzieżowego zaplecza. Częścią seniorskiego składu Laurance zostanie z początkiem sezonu 2024.

Za Axelem Laurancem bardzo dobry sezon. W sierpniowym Bretagne Classic przegrał tylko z Woutem van Aertem, a późnie w CRO Race odniósł pierwsze zwycięstwo w karierze, pokonując dwóch kolarzy Bahrain Victorious – Jonathana Milana oraz Mateja Mohoriča.

Laurance jest również całkiem niezłym przełajowcem. Po piachu i błocie ścigał się jako junior i orlik. Ostatnio startował również w Pucharze Francji w cyklokrosie, gdzie wygrał wyścig Championnat du Morbihan de Cyclo-Cross. Można się spodziewać, że w barwach Alpecin-Deceuninck będzie kontynuował swoją przygodę z tą odmianą kolarstwa.

Natychmiastowe przejście do składu World Tour było niemożliwe, bo drużyna Alpecin-Deceuninck ma już w swoim składzie maksymalną liczbę zawodników (trzydziestu kolarzy).

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments