fot. UCI Cyclocross World Cup

Belgijska ekipa Pauwels Sauzen-Bingoal poinformowała o przedłużeniu kontraktu z jedną ze swoich największych gwiazd – Michaelem Vanthourenhoutem. Aktualny mistrz Europy elity mężczyzn w kolarstwie przełajowym pozostanie w drużynie Jurgena Mettepenningena co najmniej do 2025 roku.

Mistrz Europy w przełajach – Michael Vanthourenhout – przedłużył kontrakt z ekipą Pauwels Sauzen-Bingoal, w której ściga się od 2014 roku. Jeden z czołowych zawodników globu będzie ścigał się w czarno-czerwonym stroju co najmniej przez kolejne trzy lata, choć sam zapowiada, że, śladem swoich utytułowanych rodaków, planuje zakończyć karierę w drużynie Jurgena Mettepenningena.

– Czuję się dobrze z moją rolą w zespole, mogę bez presji ścigać się u boku Eliego Iserbyta. Razem się wspieramy. Jest to sytuacja win-win dla mnie i drużyny. Dotychczasowy sezon był dla mnie bardzo dobry, ale myślę, że wciąż mogę pójść do przodu. Jestem osobą, która nawet w tym wieku może zrobić pewien progres. Nawet po 2025 roku będę chciał kontynuować ściganie jeszcze przez kilka lat, ale mam nadzieję, że później, jak Kevin Pauwels i Klaas Vantornout, będę mógł zakończyć karierę w tej drużynie

– przyznał 28-letni kolarz w komunikacie prasowym zespołu.

Michael Vanthourenhout, obok rzeczonego Eliego Iserbyta, Denise Betsemy i Fem van Empel, jest jedną z gwiazd drużyny Pauwels Sauzen-Bingoal. W tym roku w belgijskim Namur wywalczył tytuł mistrza Europy, jednak nie był to pojedynczy wystrzał – przez cały sezon prezentuje solidną formę, regularnie kończąc prestiżowe wyścigi w ścisłych czołówkach.

Belg wygrał w tym roku dwa wyścigi z cyklu Exact Cross (C2), a także zawody Pucharu Świata w Overijse. Oprócz tego, czterokrotnie plasował się na trzecim miejscu w imprezach tej rangi – ostatni raz w niedzielę w Antwerpii.

Kolejną okazję do zobaczenia Michaela Vanthourenhouta będziemy mieli najprawdopodobniej w przyszłą niedzielę w ramach Pucharu Świata w Dublinie.

Transmisja z wyścigu kobiet będzie dostępna od 13.30 w Playerze/GCN+ (z odtworzenia o 16.15 w Eurosporcie 2), a z rywalizacji mężczyzn od 15.00 w Eurosporcie 2 i Playerze/GCN+.

Zapraszamy do lektury naszego przewodnika przełajowego po sezonie 2022/23.

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments