fot. Drone Hopper - Androni Giocattoli

Eduardo Sepúlveda i Johannes Adamietz to dwaj nowi zawodnicy zespołu Lotto-Dstny. Argentyńczyk i Niemiec podpisali odpowiednio roczny i dwuletni kontrakt z belgijską ekipą, którą w przyszłym roku będziemy mogli oglądać w drugiej dywizji.

31-letni Eduardo Sepúlveda to kolarz, który przez całą karierę kręci się gdzieś na pograniczu World Touru i Pro Teamów. Argentyńczyk zaczynał swoją seniorską przygodę od stażu w FDJ, skąd trafił do francuskiego Bretagne – Séché Environnement (dziś Team Arkéa Samsic). Tam spędził 5 lat, po których przeszedł do Movistaru (2018-20). Ostatnią ekipą filigranowego górala było włoskie Drone Hopper – Androni Giocattoli. Sukcesy? Przede wszystkim wygrana etapowa i 3-krotna obecność na podium klasyfikacji generalnej Presidential Cycling Tour of Türkiye, acz wysokich miejsc w przeróżnych wyścigach można by wypisać całą masę. Jednocześnie warto przypomnieć, że na tle Argentyńczyka mogli się rok temu sprawdzić polscy kolarze – w Turul Romaniei 31-latek musiał uznać wyższość i Jakuba Kaczmarka (HRE Mazowsze Serce Polski), i Szymona Rekity (Voster ATS Team).

Dużo mniej z racji młodego wieku można na ten moment napisać o Johannesie Adamietzu. 24-latek całą karierę ścigał się w drużynach kontynentalnych, a w tym roku był m.in. 7. w klasyfikacji generalnej Sibiu Cycling Tour, 22. w Deutschland Tour czy 17. w Tour du Rwanda. Dla kolarza Saris Rouvy Sauerland Team te wyniki okazały się być przepustką do wyższej dywizji, a z Lotto-Dstny związała go teraz umowa ważna do końca 2024 roku.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments