fot. Voster ATS Team / Szymon Gruchalski

Po krótkiej przerwie ekipa Voster ATS Team powróciła do ogłaszania swojej kadry na sezon 2023. Kolejnym zawodnikiem, który będzie reprezentował biało-zielone barwy tej drużyny jest Artur Sowiński. 25-latek ściga się w niej od roku.

Dla polskiego kolarza ten sezon był zdecydowanie słodko-gorzki. Z jednej strony Artur Sowiński bardzo dobrze zaprezentował się podczas Małopolskiego Wyścigu Górskiego, w którym zajął 4. miejsce, z drugiej jednak wypadek podczas Memoriału Henryka Łasaka przedwcześnie zakończył mu możliwość startowania z powodu licznych złamań.

Po wypadku nie ma już praktycznie śladu. Cały czas pracuję nad powrotem do formy, zarówno podczas rehabilitacji oraz treningów na rowerze. Ten rok, sportowo, był dla mnie z lekka pechowy. Celowałem z formą w drugą część sezonu – niestety wypadek wykluczył mnie z rywalizacji. Na plus mogę powiedzieć, że dobrze odnalazłem się w nowej drużynie i cieszę się, że w nowym roku dalej będę jej częścią. Dobrym punktem mojego sezonu na pewno był Małopolski Wyścig Górski, który lubię, który odpowiada mi specyfiką i do którego byłem dobrze przygotowany. Zabrakło może trochę szczęścia, żeby ukończyć go w TOP3, ale i tak wspominam to pozytywnie. Na nowy sezon patrzę z optymizmem i moim głównym celem będzie pierwsze zwycięstwo w biało-zielonych barwach

— powiedział Artur Sowiński po podpisaniu nowej umowy z Voster ATS Team.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments