Mathieu Burgaudeau Paryż-Nicea
fot. Paris-Nice

23-letni Mathieu Burgaudeau od początku swoje seniorskiej kariery reprezentuje jeden zespół. Po dołączeniu do TotalEnergies Petera Sagana młody Francuz zauważył pewne różnice – z jednej strony Słowak po prostu wiele nauczył swoich kolegów, z drugiej zaś wniósł m.in. dobrego partnera sprzętowego.

Jutro Mathieu Burgaudeau będzie obchodził 24. urodziny. Francuski zawodnik po raz pierwszy wśród życzeń nie odbierze już tego dotyczącego zawodowej wygranej, bowiem miniony sezon 2022 przyniósł mu premierowy triumf, w dodatku od razu na poziomie World Tour. Kolarz TotalEnergies wygrał etap Paryż-Nicea. Jak się okazuje pewien wkład w rozwój Francuza włożył Peter Sagan, któremu 23-latek jest bardzo wdzięczny za rady.

Peter dał impuls zespołowi. Wniósł profesjonalizm i dał drobne, celne wskazówki, które pomagają nam w ściganiu. Ponadto wraz z nim przyszedł wspaniały sprzęt. Peter nie jest osobą, która dużo mówi, ale właśnie dlatego chcemy go słuchać, kiedy już to robi. On nie mówi bzdur. Nie będzie otwierał ust bez powodu i rzadko się myli, więc kiedy mówi słuchamy go uważnie. Słuchanie go i jego rad jest bardzo interesujące. Wspaniale jest mieć Petera w swoim zespole i myślę, że to on wpłynął na mój postęp

– opowiedział Mathieu Burgaudeau w wywiadzie dla CyclismActu.

Co do tematu sprzętowego – TotalEnergies obecnie jeździ na rowerach marki Specialized, która to dołączyła do francuskiego zespołu dzięki osobistej umowę z między nimi a Peterem Saganem. W sezonie 2021 rowery dla tej drużyny dostarczała firma Wilier Triestina.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments