fot. Dariusz Krzywański | DKP Cycling

W niedzielę w Turawie odbył się wyścig przełajowy klasy B, będący jednocześnie mistrzostwami Polski LZS. W zmaganiach elity triumfowali dobrze dysponowani Patryk Stosz (Voster ATS Team) i Nikola Bajgerova (ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław).

Kolejny polski wyścig z przełajowego kalendarza PZKol za nami – w niedzielę zawodnicy i zawodniczki rywalizowały na piaszczystej rundzie w Turawie w województwie opolskim w ramach mistrzostw Polski LZS. Koszulki rozdano wśród orlików, juniorów i juniorów młodszych.

Kolarki i kolarze U23 ścigali się razem z elitą, w której triumfowali Patryk Stosz (Voster ATS Team) i Nikola Bajgerova (ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław). W wyścigu mężczyzn podium uzupełnili Czech Ondrej Zeleny (Eleven Black.et) i Stanisław Nowak (WKK Wieruszów / Wiśniewski MTB Team). Na kolejnych pozycjach uplasowali się orlicy, którzy zajęli też pierwsze trzy pozycje w mistrzostwach Polski LZS w tej kategorii – Jakub Musialik (KK Tarnovia Tarnowo Podgórne), Antoni Łuków (MGLKS Błękitni Clarex-Loft4U Koziegłowy) i Kacper Krupa (WLKS Krakus – BBC Czaja).

W zmaganiach kobiet bezkonkurencyjna okazała się wspomniana już Nikola Bajgerova, która pokonała dwie orliczki – Aleksandrę Stawiraj (UKS Koźminianka Koźminek) i Tatianę Gromadę (Pho3nix Cycling Team).

Po tytuł mistrzyni Polski LZS orliczek zwyciężyła kolarka UKS Koźminianka Koźminek, przed Rozalią Dutczak (LKS Trasa Zielona Góra) i Antoniną Jackowiak (UKS Copernicus Toruń CCC – SMS Toruń). Wraz z elitą i orliczkami, rywalizowały też juniorki, wśród których najlepsza okazała się Magdalena Zawierta (WKK Wieruszów / Wiśniewski MTB Team), pokonując Wiktorię Gładosz (LUKS ETB Team w Głogowie) i Karolinę Karpińską (MLKS Baszta Bytów).

W wyścigu juniorów i zarazem w mistrzostwach Polski LZS triumfował Franciszek Kocur (UKS Avatar), przecinając linię mety przed Mikołajem Kubicą (UKS Koźminianka Koźminek) i Wiktorem Staniewskim (UKS TFP Jedynka Kórnik).

Pozostałe kategorie:

Żak
1. Piotr Sopa (LUKS Feniks Czernica)
2. Jan Ostaszewski (Szkółka Kolarska w Ogrodniczkach)
3. Kacper Tyczka (MLKS Baszta Bytów)

Żakini
1. Marta Sekta (UKS Avatar)
2. Anna Supińska (UKS Prostki)
3. Oliwia Łyżwa (UKS Avatar)

Młodzik
1. Mikołaj Klaczkowski (KLKS Azalia Brzóza Królewska)
2. Igor Górka (UKS Avatar)
3. Igor Juszczak (UKS Koźminianka Koźminek)

Młodziczka
1. Linda Sitkova (ACK Stara Ves nad Ondrejnici)
2. Natalia Piróg (Pho3nix Cycling Team)
3. Antonina Kucharska (Belta Team Gdańsk)

Junior młodszy
1. Jan Mróz (KKS Gostyń)
2. Marcin Włodarski (UKS Koźminianka Koźminek)
3. Jakub Sasin (ACK Stara Ves nad Ondrejnici)

W MP LZS 3. miejsce zajął Bartosz Łyżwa (UKS Avatar).

Juniorka młodsza
1. Klara Palagyiova (ACK Stara Ves nad Ondrejnici)
2. Kinga Słomka (Stowarzyszenie Kolarski Mikołów)
3. Zuzanna Merda (MLKS Baszta Bytów)

Podium MP LZS juniorek młodszych
1. Kinga Słomka (Stowarzyszenie Kolarski Mikołów)
2. Zuzanna Merda (MLKS Baszta Bytów)
3. Agata Sekta (UKS Avatar)

Amatorzy
1. Daniel Smolarz (Gomola Pack-Center)
2. Tomasz Szrajber (Road-racing.pl)
3. Kamil Gromnicki (Road-racing.pl)

Wyniki mistrzostw Polski LZS

Zapraszamy do lektury naszego przewodnika przełajowego po sezonie 2022/23.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments