fot. Bahrain-Victorious

Portal „Cycling Weekly” poinformował, że Europol nie prowadzi już śledztwa dopingowego przeciwko drużynie Bahrain-Victorious. Najprawdopodobniej oznacza to, że sprawa została zakończona bez żadnych konkretnych konkluzji. 

Przypomnijmy, że po raz pierwszy przeszukano hotel drużyny Bahrain-Victorious w Pau, we Francji, podczas Tour de France 2021. Kolejny „nalot” na miejsce zakwaterowania drużyny, w której obecnie ściga się Kamil Gradek, a funkcję dyrektora sportowego pełni Michał Gołaś, odbyły się dzień przed tegorocznym Grand Départ w Danii. Ponadto Europol przeszukiwał domy zawodników w Europie w dniach 27-30 czerwca br.

– Faza operacyjna skoordynowanych organów, która miała na celu sprawdzenie, czy w kolarstwie używano substancji dopingowych, dobiegła końca. Europol wspierał ją wysyłając swoich oficerów, aby zebrać odpowiednie informacje i zabezpieczyć ewentualnie urządzenia elektroniczne. Jednak w tym momencie ta sprawa nie jest już w naszych rękach

– czytamy w oświadczeniu Europolu cytowanym przez portal Cycling Weekly.

Informacje dotyczące tego, czy podczas któregoś z przeszukań zabezpieczono jakiekolwiek dowody są sprzeczne. Wobec drużyny Bahrain-Victorious nie zostały wysunięte żadne konkretne oskarżenia. Milan Eržen, główny menadżer Bahrain-Victorious, mówił angielskim dziennikarzom podczas tegorocznej Wielkiej Pętli, że nie ma żadnych informacji dotyczących tej sprawy.

Zakończenie udziału Europolu w całej sprawie może de facto oznaczać jej koniec. Jeden z czołowych kolarzy tego zespołu Matej Mohorič powiedział w ubiegłym tygodniu portalowi „Cycling Weekly”, że „dla niego jest to przeszłość”, a Sonny Colbrelli, który był autorem większości sukcesów zespołu w 2021 roku przyznał, że to wszystko zostało spowodowane „czystą zazdrością”.

Poprzedni artykułAlejandro Valverde zdradził nieco więcej o swoich nowych obowiązkach w sezonie 2023
Następny artykułGiacomo Nizzolo miał wypadek na treningu
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments