fot. EF Education-EasyPost / Getty Images

Transfer Łukasza Wiśniowskiego do ekipy Bahrain – Victorious stał się faktem. Polski zawodnik widnieje w gronie zawodników bliskowschodniej formacji na oficjalnej stronie internetowej Międzynarodowej Unii Kolarskiej.

W ostatnim czasie dużo mówiło się o przyszłości Łukasza Wiśniowskiego oraz jego transferze do Bahrain – Victorious, o czym na platformie „X” poinformował Piotr Wadecki. Teraz otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie ze strony Międzynarodowej Unii Kolarskiej – nazwisko Polaka znalazło się na liście kolarzy bliskowschodniej drużyny.

Oprócz Łukasza Wiśniowskiego, w ekipie Bahrain – Victorious ściga się również Kamil Gradek, dyrektorem sportowym jest Michał Gołaś, mechanikiem Bartłomiej Matysiak, a lekarzem – Piotr Kosielski. W ubiegłym roku kolarzem drużyny był również Filip Maciejuk, który w tym sezonie reprezentuje drużynę BORA – hansgrohe.

Dla Łukasza Wiśniowskiego będzie to dziesiąty sezon spędzony w najwyższej dywizji. Na zawodowstwo przeszedł w 2015 roku w ekipie Etixx – Quick Step, którą następnie zamienił na Team Sky. W kolejnych latach ścigał się w CCC Team, Team Qhubeka ASSOS oraz EF Education-EasyPost, gdzie spędził ostatnie dwa sezony.

Do największych osiągnięć Polaka w elicie należą 2. miejsce w Omloop Het Nieuwsblad, zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Circuit des Ardennes International czy drugie miejsce w Driedaagse van West-Vlaanderen. Łukasz Wiśniowski wygrał również młodzieżowy wyścig Gandawa-Wevelgem.

W swojej karierze głównie pełnił on rolę pomocnika, wspierając swoich liderów w brukowanych klasykach, a także innych płaskich i pagórkowatych wyścigach.

– Jestem zachwycony dołączeniem do drużyny, bardzo lubię sposób, w jaki się ściga. Mam nadzieję, że będę mógł pomóc w klasykach i rozprowadzeniu. To będzie ekscytujące, nowe wyzwanie. Nie mogę się doczekać spotkania moich kolegów z drużyny i obsługi

– mówił Łukasz Wiśniowski w oficjalnym komunikacie ekipy.

Poprzedni artykułNa większą skalę – zapowiedź Strade Bianche 2024
Następny artykułParyż 2024: Ministerstwo Sportu i Turystyki zapewni kolarzom i kolarkom finansowanie przygotowań do Igrzysk
Szukam ciekawych historii w wyścigach, które większość uważa za nieciekawe.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments