fot. Warszawski Klub Kolarski

W sobotę rozegrano kolejny wyścig przełajowy z kalendarza Polskiego Związku Kolarskiego – Memoriał Trenera Edwarda Pelki w Szczekocinach. W wyścigu elity kobiet triumfowała Antonina Białek (Warszawski Klub Kolarski), natomiast wśród mężczyzn najlepszy był Czech Ondrej Zeleny (Eleven Black.et).

Za nami kolejny śląski wyścig przełajowy – wczoraj rywalizowano w Memoriale Trenera Edwarda Pelki, rozegranym w Szczekocinach. W zmaganiach elity kobiet zdecydowanie najlepsza była Antonina Białek z Warszawskiego Klubu Kolarskiego, która przecięła linię mety ponad pół minuty przed drugą na kresce Nikolą Bajgerovą (ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław).

Podium uzupełniła Zuzanna Krzystała, ścigająca się w barwach Pho3nix Cycling Team. Najlepszą orliczką była Julia Gajdzik (Jura Bike Częstochowa; 13. w elicie), a na kolejnych pozycjach w tej kategorii uplasowała się Julia Zięba (Świętokrzyskie Cycling Academy; 15.) i Karolina Karpińska (MLKS Baszta Bytów; 18.).

Wraz z elitą ścigały się też juniorki – najwyżej znów finiszowała Alicja Matuła z Warszawskiego Klubu Kolarskiego (6. w elicie), która pokonała Tatianę Gromadę (Pho3nix Cycling Team; 8.) i Zofia Bluszcz (RK Exclusive Doors MTB Team; 10.).

Wśród elity mężczyzn po zwycięstwo sięgnął doświadczony Ondrej Zeleny (Eleven Black.et), przecinając kreskę kilka sekund przed Szymonem Pomianem (GKS Cartusia w Kartuzach Bike Atelier) – najlepszym z orlików. Trzecie miejsce zajął Michał Paterak (LKS Bryksjusz Gościęcin). W kategorii U23, kolejne pozycje zajęli Dominik Górak (TTS.Coach / Spica Solution Team) i Jakub Musialik (KK Tarnovia Tarnowo Podgórne).

W wyścigu juniorów najlepszy był Brajan Świder (Pho3nix Cycling Team), a podium uzupełnili Mikołaj Kubica (UKS Koźminianka Koźminek) i Franciszek Kocur (UKS Avatar).

Pozostałe kategorie:

Żak
1. Piotr Sopa (LUKS Feniks Czernica)
2. Szymon Kamiński (Trek Gdynia)
3. Marcel Sikora (SK Przy SP31 Kielce)

Żakini
1. Gabriela Skrzypczak (KS Klif Chłapowo)
2. Marta Sekta (UKS Avatar)
3. Aleksandra Spilok (Grupa Kolarska Viktoria Rybnik)

Młodzik
1. Kacper Zygmuntowicz (Pho3nix Cycling Team(
2. Mikołaj Klaczkowski (KLKS Azalia Brzóza Królewska)
3. Wojciech Cierpicki (UKS Sportowiec Piła)

Młodziczka
1. Linda Sitkova (ACK Stara Ves nad Ondrejnici)
2. Natalia Piróg (Pho3nix Cycling Team)
3. Antonina Kucharska (Belta Team Gdańsk)

Junior młodszy
1. Krzysztof Gdula (Pho3nix Cycling Team)
2. Mikołaj Legieć (UKS Centrum Nowa Ruda)
3. Jan Mróz (KKS Gostyń)

Juniorka młodsza
1. Klara Palagyiova (ACK Stara Ves nad Ondrejnici)
2. Emilia Bindacz (Grupa Kolarska Viktoria Rybnik)
3. Agata Sekta (UKS Avatar)

Kobiety masters
1. Kinga Skrzypczak (KS Klif Chłapowo)
2. Pavlina Marackova (S.K. Jiri Team Ostrava Z.S.)
3. Sławomira Gajdzik (Jura Bike Częstochowa)

Masters I
1. Jarosław Wolcendorf (Jakobcycles.com)
2. Tomasz Niedźwiedzki (niezrzeszony)
3. Przemysław Baranowski (niezrzeszony)

Masters II
1. Marcin Mróz (Białobłocki Pro Coaching Team)
2. Andrzej Michniak (Warszawski Klub Kolarski)
3. Łukasz Pierzynowski (Ośka Warszawa)

Masters III
1. Krzysztof Gierczak (Zryw Buszkowiczki)
2. Jacek Brzózka (JBG-2 Cryospace)
3. Tomasz Jarząbek (KS Klif Chłapowo)

Masters IV
1. Waldemar Banasiński (Browar Fortuna)
2. Jiri Sedlacek (S.K. Jiri Team Ostrava Z.S.)
3. Marek Sorbian (Rycerze Rolanda Maciejewski Cycling Team)

Amatorzy 18-35
1. Michał Kucewicz (CST Accent MTB Team)
2. Jakub Antkowiak (CST Accent MTB Team)
3. Piotr Janda (Żory)

Amatorzy 36+
1. Rafał Oleś (Team Hurom)
2. Kamil Hastik (Force KCK Zlin)
3. Piotr Rodinger (niezrzeszony)

Amatorki
1. Aleksandra Zabrocka (MLKS Baszta Bytów)
2. Elżbieta Wydrowska (Diverse Extreme Team)
3. Anna Michalak-Warżała (Ski@Bike House Team)

Wyniki

Zapraszamy do lektury naszego przewodnika przełajowego po sezonie 2022/23.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments