fot. Tormans Cyclo Cross Team

Corné van Kessel ma w piątek wrócić do ścigania w przełajach po przerwie spowodowanej złamaniem obojczyka. Dziś poinformowano też, że Holender od początku przyszłego roku będzie reprezentował barwy Deschacht-Hens-Maes.

Od dłuższego czasu mówiło się o odejściu Corné van Kessela z Tormans Cyclo Cross Team. Jego sytuacji na rynku transferowym z pewnością nie ułatwiła kraksa na treningu, w której złamał obojczyk – z powodu kontuzji, Holender był wykluczony z rywalizacji na ponad miesiąc. W tym sezonie przejechał tylko dwa wyścigi – Exact Cross w Beringen i Meulebeke, gdzie uplasował się na wysokim, piątym miejscu.

Mimo braku startów, zdołał znaleźć pracodawcę na przyszły rok – od 1 stycznia będzie on reprezentował barwy belgijskiego zespołu Deschacht-Hens-Maes, w barwach którego ścigają się między innymi Daan Soete, Anton Ferdinande czy Tom Meeussen. W nowym trykocie po raz pierwszy zaprezentuje się właśnie w Nowy Rok – podczas Grand Prix Svena Nysa w Baal.

– Cieszę się, że mogę dołączyć do tego młodego i ambitnego zespołu. Chcę chwytać wszystkie szanse obiema rękami i pokazać, że jestem kolarzem z czołowej piątki. Zauważyłem też, jak dużą wagę ekipa przywiązuje do współpracy i komunikacji między personelem, a zawodnikami

– mówił w komunikacie prasowym nowego zespołu Corné van Kessel, który podpisał z nim dwuletnią umowę.

Menedżer generalny ekipy Deschacht-Hens-Maes – Guido Verschueren – również liczy na regularność Belga i to, że będzie w stanie nawiązać walkę ze światową czołówką.

– Jako drużyna, liczymy, że będziemy ostatnim brakującym puzzlem, który pozwoli mu na walkę o podia wyścigów

– przyznał.

Zanim jednak zobaczymy Holendra w nowych barwach, czeka go jeszcze kilka tygodni startów jako kolarz Tormans Cyclo Cross Team. Jego pierwszym występem po długiej przerwie będzie piątkowa runda Telenet Superprestige w Niel.

Niedługo po ogłoszeniu transferu Corné van Kessela, o nowym nabytku poinformowała też obecna ekipa Holendra. Do Tormans Cyclo Cross Team (w sezonie przełajowym), a następnie Intermarche – Wanty – Gobert Materiaux Development (w sezonie szosowym) dołączy 21-letni Jelle Vermoote.

Transmisje z wyścigów będą dostępne w Eurosporcie 1 od 13.30 (elita kobiety) i 15.00 (elita mężczyźni).

Zapraszamy do lektury naszego przewodnika przełajowego po sezonie 2022/23.

Poprzedni artykułNadal wolni – kto pozostaje bez kontraktu na 2023 rok?
Następny artykułFrancesco Gavazzi skończy karierę po następnym sezonie
Szukam ciekawych historii w wyścigach, które większość uważa za nieciekawe.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments