fot. Israel Start-Up Nation

36-letni Włoch otrzymał od australijskiej drużyny ofertę, która jest dla niego wartościowym prezentem na tym etapie kariery. Jego zadaniem będzie wnieść do BikeExchange-Jayco wiedzę i doświadczenie. 

W poprzednim sezonie De Marchi przez dwa dni był liderem swojego domowego wielkiego touru – Giro d’Italia. W tym roku jednak miał więcej problemów zdrowotnych niż dni, w których mógł pokazać najlepszą wersję samego siebie. Przechorowanie Covid-19 spowodowało u niego dwie kolejne infekcje, w rezultacie czego pierwsza część sezonu była całkowicie nieudana. Dobrą dyspozycję udało mu się odzyskać dopiero jesienią.

– Ten sezon nie był dla mnie najlepszy, ale propozycja od drużyny BikeExchange-Jayco dodała mi wiele motywacji. Bardzo się cieszę, że rozpoczynam nową przygodę i będę chciał pokazać, że wciąż jestem silnym kolarzem. Jedną z moich głównych ról będzie dzielenie się doświadczeniem, jakie zdobyłem podczas ostatnich dziesięciu lat mojej kariery

– powiedział Alessandro De Marchi w oficjalnym oświadczeniu drużyny BikeExchange-Jayco.

Tym samym podopieczni Brenta Copelanda poczynili kolejne ciekawe wzmocnienie. Przypomnijmy bowiem, że kontrakty podpisali już Zdenek Stybar, Eddie Dunbar, Lukas Pöstlberger, Chris Harper, Filippo Zana oraz Blake Quick i Rudy Porter.

– Przed sezonem 2023 drużyna pozyskała wielu ciekawych zawodników, którzy są taką mieszanką doświadczenia i młodości. Ja postaram się wspierać tę nową generację, ale także pomóc podnieść poziom zespołu

– dodał De Marchi.

Poprzedni artykułDomenico Pozzovivo: „Czuję się dobrze w zespole i chciałbym w nim pozostać”
Następny artykułEgan Bernal i jego otoczenie zaczynają nieśmiało myśleć o Tour de France
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments