Foto: ASO/ Alex Broadway

Matteo Tosatto, dyrektor sportowy w drużynie INEOS Grenadiers, zdradził włoskiemu dziennikowi „La Gazzetta dello Sport” plany startowe Egana Bernala, a jego agent – Giuseppe Acquadro – zapewnił, że „jeśli wszystko pójdzie dobrze”, to jego celem w sezonie 2023 będzie Tour de France. 

Włoski klasyk Coppa Sabatini był dla Egana Bernala ostatnim startem w sezonie 2022. Po nim poleciał do Kolumbii na rutynowy zabieg czyszczenia kolana, po którym szybko wrócił na rower i uczestniczył w posezonowym zgrupowaniu INEOS Grenadiers w połowie października, które odbyło się w Nicei. Następnie udał się na wakacje do Peru.

Przypomnijmy, że 25-letni Kolumbijczyk dochodzi do siebie po zagrażającej życiu kraksie podczas treningu w styczniu, w Kolumbii. Według dziennikarzy „La Gazzetty” blisko współpracuje z nim główny lekarz angielskiej ekipy Rafael Santos. Będzie z nim także na grudniowym zgrupowaniu INEOS na Majorce.

– Rozwiązanie problemów z kolanem rozwiązało wszelkie wątpliwości. Mógł spokojnie wyjechać na wakacje. Wyglądał dobrze, był bardzo zdeterminowany. W Nicei powiedział mi, że może zacząć sezon jak zwykle, jak prawdziwy kolarz a nie kontuzjowany, który myśli o bólu. Chce wrócić tam, skąd przyszedł

– mówił Matteo Tosatto.

Zatem Egan Bernal po raz pierwszy numer startowy w sezonie 2023 ma przypiąć w argentyńskim wyścigu Vuelta a San Juan. Później będzie ścigał się w Algarve, Ruta del Sol, Volta Valenciana oraz UAE Tour.

– Egan musi zbudować wytrzymałość i złapać wyścigowy rytm. Dlatego chcemy zaproponować mu kilka krótkich wyścigów etapowych, pięcio-, sześciodniowych. Pełny program startów opracujemy wiosną

– wyjaśnił Matteo Tosatto, choć należy się spodziewać, że w jego kalendarzu znajdą się również Strade Bianche oraz Tirreno-Adriatico.

„La Gazzetta dello Sport”, powołując się na agenta Bernala – Giuseppe Acquadro – sugeruje, że będzie on celował w Tour de France, podczas gdy liderami INEOS Grenadiers w Giro mają być Geraint Thomas i Carlos Rodriguez. Ma się tak wydarzyć, jeśli „wszystko pójdzie dobrze”.

Przypomnijmy, że Egan Bernal wygrał Wielką Pętlę w 2019 roku.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments