fot. Alpecin-Deceuninck

Choć odgrażał się, że nie zmieni ekipy, ba, podpisał niedawno nową umowę ze swoim „obecnym” pracodawcą to jednak Jay Vine przejdzie w tym okienku transferowym do UAE Team Emirates. Australijczyk podpisał z nową ekipą 2-letni kontrakt.

Niespełna 27-letni Jay Vine to aktualny mistrz świata w e-kolarstwie oraz zwycięzca Zwift Academy 2020. To właśnie za sprawą tego drugiego sukcesu otrzymał zawodowy angaż w Alpecin-Fenix, w barwach którego przez 2 sezony zaliczył ogromny progres. Australijczyk był m.in. dwukrotnie drugi w klasyfikacji generalnej Presidential Cycling Tour of Türkiye, takie samo miejsce zajął także w Tour of Norway w tym roku aż wreszcie przyszła dla niego TA VUELTA.

Podczas tegorocznej La Vuelta ciclista a España Jay Vine wygrał 2 etapy oraz długo był liderem klasyfikacji górskiej. Ostatecznie wyścigu nie mógł ukończyć, ale niewątpliwie sukcesy, a raczej styl w jakim je osiągał oraz liczby, które kręcił sprawiły, że zatrudnieniem go zainteresowały się największe ekipy świata. Dużo mówi się, że INEOS Grenadiers kupuje wszystkie gwiazdy świata, ale w ostatnich sezonach dużo bardziej to określenie pasowałoby do Jumbo-Visma czy UAE Team Emirates. To ta druga formacja opłaciła Australijczykowi zerwanie kontraktu ważnego do 2024 roku z Alpecin-Deceuninck i związała Jaya Vine’a ze sobą 2-letnią umową.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments