fot. FB Marek Konwa

Polski Związek Kolarski poinformował o odwołaniu Suszec Cross (UCI C2) – jednego z trzech polskich wyścigów przełajowych, wpisanych do kalendarza Międzynarodowej Unii Kolarskiej.

Ostatni weekend listopada zapowiadał się znakomicie dla polskich fanów kolarstwa przełajowego – oprócz wyścigów z cyklu Pucharu Świata i Telenet Superprestige w Belgii, w Polsce miały odbyć się dwie imprezy wpisane do kalendarza Międzynarodowej Unii Kolarskiej, będące jednocześnie kolejnymi seriami Super Pucharu Polski w kolarstwie przełajowym.

W sobotę 26 listopada zawodniczki i zawodnicy mieli rywalizować w Suszec Cross, a dzień później w Bryksy Cross w Gościęcinie. Niestety pierwsza z imprez została odwołana, o czym poinformował Polski Związek Kolarski za pośrednictwem swojej strony internetowej.

– Powodem takiej decyzji jest wycofanie się sponsorów i bardzo trudna sytuacją gospodarcza w kraju

– czytamy w krótkim oświadczeniu Związku.

Na skutek odwołania Suszec Cross, kolejnym, a zarazem ostatnim, międzynarodowym, polskim wyścigiem przełajowym UCI w tym sezonie będzie wspomniany Bryksy Cross w Gościęcinie, zaplanowany na na 27 listopada.

Najbliższa odsłona przełajowego Pucharu Polski odbędzie się 5 listopada we Włoszakowicach, w ramach wyścigu „Cześć i Chwała Zwycięzcom” dla uczczenia 104. rocznicy Powstania Wielkopolskiego.

Zapraszamy do lektury naszego przewodnika przełajowego po sezonie 2022/23.

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Clandestino
Clandestino

Chazarska dzicz w polskim rządzie. Polacy ignorują ten stan.