fot. Jumbo-Visma

Mistrzyni świata elity kobiet w kolarstwie przełajowym – Marianne Vos (Jumbo-Visma) – wróci do ścigania już w tym tygodniu i po raz pierwszy zaprezentuje tęczową koszulkę zdobytą na początku roku w Fayetteville.

Sezon przełajowy 2022/23 nabrał rozpędu – rozegrano już trzy rundy najbardziej prestiżowego cyklu, Pucharu Świata, a do rozpoczęcia innej bardzo ważnej serii wyścigów – Telenet Superprestige – pozostało już tylko kilka dni. Na przełajowych trasach w zmaganiach elity wciąż nie zobaczyliśmy jednak tęczowych koszulek, należących do Marianne Vos (Jumbo-Visma) i Toma Pidcocka (INEOS Grenadiers).

Zmieni się to w najbliższą niedzielę, kiedy to pierwszy start w przełajowym Pucharze Świata zaliczy mistrzyni świata – Marianne Vos. Jak poinformowała KNWU, holenderska federacja kolarska, runda Pucharu Świata w belgijskim Maasmechelen będzie dla właścicielki tęczowej koszulki ważnym punktem przygotowań do mistrzostw Europy w kolarstwie przełajowym, które odbędą się w pierwszy weekend listopada w Namur.

Marianne Vos zaprezentuje tęczową koszulkę zdobytą w Fayetteville jeszcze wcześniej – we wtorek wystartuje w nocnym wyścigu Kiremko Nacht van Woerden (UCI C2), a w sobotę weźmie udział w pierwszej rundzie Telenet Superprestige, która odbędzie się w Ruddervoorde.

Ubiegły sezon Holenderka zakończyła startem w mistrzostwach świata – wcześniej sięgała po pięć zwycięstw, w tym po wygrane w czterech rundach przełajowego Pucharu Świata i w mistrzostwach kraju. Niedawno Marianne Vos wróciła do rywalizacji po zakończeniu sezonu szosowego – zawodniczka Team Jumbo-Visma została mistrzynią Holandii w kolarstwie gravelowym.

Na starcie w Maasmechelen zabraknie natomiast Lucindy Brand (Baloise Trek Lions), aktualnej mistrzyni Europy, która podczas rekonesansu trasy Pucharu Świata w Taborze zaliczyła kraksę i złamała kość śródręcza.

Kolejne zawody z cyklu Pucharu Świata odbędą się w przyszłą niedzielę w Maasmechelen. Wyścigi elity będą transmitowane na antenie Eurosportu 1 od 13.30 (kobiety) i 15.00 (mężczyźni). W sobotę w Ruddervoorde rozpocznie się cykl Telenet Superprestige – zmagania elity będzie można oglądać z polskim komentarzem w Eurosporcie 2 (kobiety od 13.30, mężczyźni od 15.00).

Zapraszamy do lektury naszego przewodnika przełajowego po sezonie 2022/23.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments