Foto: Tour du Rwanda

Hiszpan Cristián Rodríguez podpisał dwuletnią umowę z francuską ekipą Arkéa Samsic, która od przyszłego sezonu dołączy do formacji z najwyższej dywizji światowego kolarstwa – World Teams. 27-letni zawodnik przez minione dwa sezony reprezentował barwy drużyny TotalEnergies.

Rodríguez ma na swoim koncie dwa zawodowe triumfy – etap oraz klasyfikację generalną wyścigu Tour du Rwanda w roku 2021. Jest on solidnym góralem, który z pewnością będzie sporym wzmocnieniem dla drużyny, w której występuje także jeden z Polaków – Łukasz Owsian. Oto co sam zainteresowany miał do powiedzenia na temat swojego nowego pracodawcy:

Obserwowałem tę drużynę przez ostatnie sezony i widać, że cały czas się rozwijają, z pewnością to też wpłynęło na moją decyzję by tu dołączyć. Wierzę, iż dalej mogę się rozwijać jako kolarz, a drużyna mi w tym pomoże. Zdecydowanie moją najmocniejszą stroną są góry i nie boję się wymagającej rywalizacji w takim terenie.

Dla ekipy Arkéa Samsic to już szóste wzmocnienie nowym zawodnikiem na przyszły sezon. Wcześniej umowy podpisali między innymi: David Dekker, Clément Champoussin czy Jenthe Biermans. Francuzi są bliscy skompletowania składu na 2023 rok, gdyż już 27 kolarzy z pewnością będzie reprezentować ich barwy w przyszłych rywalizacjach.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments