fot. Bartosz Mikler

W niedzielę w Środzie Wielkopolskiej odbył się kolejny wyścig przełajowy z kalendarza Polskiego Związku Kolarskiego – Moskawa Cyclocross (klasa A). Zmagania elity padły łupem Bartosza Miklera (MLUKS Victoria Jarocin) i Adrianny Osińskiej (Wysepka Team).

Rywalizacji w przełajach ciąg dalszy – w weekend, oprócz Wyścigu „Szlakiem Wsi Kieleckiej”, wchodzącego w skład cyklu Pucharu Polski, rozegrano też zmagania klasy A, Moskawa Cyclocross w Środzie Wielkopolskiej.

Wyścig elity mężczyzn zdominował Bartosz Mikler (MLUKS Victoria Jarocin), sięgając po zwycięstwo z dużą, ponad 3-minutową przewagą nad Antonim Łukowem. Zawodnik MGLKS Błękitni Clarex-Loft4U był jednocześnie najlepszym orlikiem w stawce. Podium niedzielnego wyścigu uzupełnił inny z kolarzy U23, Łukasz Juszczak (Lubelskie Perła Polski).

W zmaganiach kobiet najlepsza była Adrianna Osińska z Wysepka Team, która na podium stanęła z dwiema juniorkami – kolejno Zofią Krystkowiak (UKS Ratusz Maszewo) i Aleksandrą Stawiraj (UKS Koźminianka Koźminek). Wśród orliczek zwyciężyła Karolina Karpińska (MLKS Baszta Bytów), kończąc wyścig open na czwartej pozycji.

Wyniki poszczególnych kategorii (top3):

Żak
1. Adam Chyliński (Belta Team Gdańsk)
2. Ivan Zhuk (Belta Team Gdańsk)
3. Marcel Paterski (MLUKS Victoria Jarocin)

Żakini
1. Zuzanna Brytan (KS Klif Chłapowo)
2. Roksana Wiśniewska (Ks Klif Chłapowo)
3. Zuzanna Sznura (Sklepkomet Śrem)

Młodzik
1. Wojciech Cierpicki (UKS Sportowiec Piła)
2. Bartosz Jurach (UKS Sportowiec Piła)
3. Igor Juszczak (UKS Koźminianka Koźminek)

Młodziczka
1. Antonina Kucharska (Belta Team Gdańsk)
2. Natalia Piróg (Pho3nix Cycling Planet)
3. Maja Tułacz (UKS Koźminianka Koźminek)

Junior młodszy
1. Mikołaj Legieć (UKS Centrum Nowa Ruda)
2. Kacper Mizuro (Pho3nix Cycling Planet)
3. Marcin Włodarski (UKS Koźminianka Koźminek)

Juniorka młodsza
1. Nadia Macios (LKS Drogowiec Złotów)
2. Zuzanna Merda (MLKS Baszta Bytów)
3. Aleksandra Domaniecka (Stowarzyszenie KS 64-sto Leszno)

Junior
1. Mikołaj Kubica (UKS Koźminianka Koźminek)
2. Bartosz Wentland (LKS Trasa Zielona Góra)
3. Dawid Lewandowski (LKS POM Strzelce Krajeńskie)

Juniorka
1. Zofia Krystkowiak (UKS Ratusz Maszewo)
2. Aleksandra Stawiraj (UKS Koźminianka Koźminek)
3. Otylia Zagórska (KK Tarnovia Tarnowo Podgórne)

Orlik
1. Antoni Łuków (MGLKS Błękitni Clarex-Loft4U)
2. Łukasz Juszczak (Lubelskie Perła Polski)
3. Kacper Pecyna (UKS Sokół Superior Zator)

Orliczka
1. Karolina Karpińska (MLKS Baszta Bytów)
2. Wiktoria Gładosz (LUKS ETB Team w Głogowie)

Elita mężczyźni
1. Bartosz Mikler (MLUKS Victoria Jarocin)
2. Antoni Łuków (MGLKS Błękitni Clarex-Loft4U)
3. Łukasz Juszczak (Lubelskie Perła Polski)

Elita kobiety
1. Adrianna Osińska (Wysepka Team)
2. Zofia Krystkowiak (UKS Ratusz Maszewo)
3. Aleksandra Stawiraj (UKS Koźminianka Koźminek)

Masters I
1. Mariusz Gil (Stowarzyszenie Euro Bike Kaczmarek Electric Team)
2. Janusz Put (niezrzeszony)
3. Dawid Romanowski (Yolobike Marba MTB)

Masters II
1. Dariusz Stafyniak (JF Duet Goleniów)

Masters III
1. Tomasz Jarząbek (KS Klif Chłapowo)

Masters IV
1. Marek Witkiewicz (Fogtbikes Team)
2. Marian Kłos (Diversey Team)
3. Tadeusz Jasionek (JF Duet Goleniów)

Amator mężczyźni
1. Marcin Wider (Bike Garage)
2. Marcin Urbaniak (KS Stomil Poznań)
3. Paweł Pęciak (GTW Racing Team)

Wyniki Moskawa Cyclocross w Środzie Wielkopolskiej

Zapraszamy do lektury naszego przewodnika przełajowego po sezonie 2022/23.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments