Foto: CIC - Mont Ventoux Dénivelé Challenges

Ruben Guerreiro i Iván Romeo to dwa ogłoszone dziś wzmocnienia hiszpańskiej ekipy Movistar Team. Obaj otrzymali w zespole Enzebio Unzue aż 3-letnie kontrakty.

Ruben Guerreiro ma za sobą jeden z najlepszych sezonów życia. 28-letni Portugalczyk wygrał w tym roku Mont Ventoux Dénivelé Challenge, był 9. w klasyfikacji generalnej Critérium du Dauphiné, zajął 3. miejsce w Deutschland Tour czy 6. pozycję w Vuelta a Burgos. Oprócz tego w dorobku kolarza EF Education-EasyPost znajdziemy m.in. etap i klasyfikację górską Giro d’Italia z 2020 roku. Po 3 latach w różowej koszulce amerykańskiej drużyny teraz Portugalczyk przejdzie do Movistar Teamu na kolejne 3 sezony.

Drugi ogłoszony dziś transfer to z kolei inwestycja w przyszłość. Ledwie 19-letni Iván Romeo w seniorskim kolarstwie nie pokazał jeszcze za wiele, acz zawodnik Hagens Berman Axeon to duży talent specjalizujący się głównie w samotnej walce z czasem. Hiszpan był rok temu podwójnym mistrzem swojego kraju juniorów, a na mistrzostwach Europy czy świata plasował się tuż za pierwszą dziesiątką.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments