fot. Le Tour de Langkawi

Kolejny sprinterski etap wyścigu Le Tour de Langkawi zakończył się finiszem z dużej grupy. Najszybszy był z niej Erlend Blikra, ścigający się w barwach Uno-X Pro Cycling. Liderem wyścigu pozostał Ivan Ramiro Sosa (Movistar Team).

Zawodnicy rywalizujący w Le Tour de Langkawi ścigali się dziś krótkim, niespełna 120-kilometrowym odcinku z George Town do Alor Setar. Na całkowicie płaskiej trasie, sprzyjającej najszybszym zawodnikom w stawce, ulokowane zostały trzy lotne finisze.

W koszulce lidera klasyfikacji generalnej, do etapu przystąpił Ivan Ramiro Sosa z ekipy Movistar Team.

Nie trzeba było długo czekać na uformowanie się ucieczki dnia – chwilę za kilometrem „0”, od peletonu odjechało sześciu zawodników – Tiano Da Silva (Pro Touch), Thanakhan Chaiyasombat (Thailand Continental Cycling Team), Willie Smit (China Glory Continental Cycling Team), Kee Zhe Yie (Malezja), a także duet Marco-Lumanog-Junreck Carcueva z reprezentacji Filipin.

Odjazd wypracował sobie około 2 minuty przewagi nad peletonem, w którym wspólnymi siłami pracowali kolarze takich ekip, jak: Alpecin-Deceuninck czy Astana Qazaqstan Team. Zawodnicy z odjazdu powalczyli o punkty na wszystkich lotnych premiach – zwyciężali na nich: Thanakan Chaiyasombat, Junreck Carcueva i Kee Zhe Yie. Z czasem różnica dzieląca ucieczkę i peleton zaczęła się nieznacznie zmniejszać. Główna grupa stale kontrolowała odjazd i wszystko wskazywało, że dzisiejszy etap rozstrzygnie się finiszem z peletonu.

Gdy do mety zostało około 30 kilometrów, sprinterskie ekipy znacznie podkręciły tempo, przez co przewaga spadła do około 40 sekund. Po kilkunastu minutach praca w ucieczce przestała się układać i zobaczyliśmy pierwsze ataki. Najdłużej na czele utrzymywał się wytrawny uciekinier – Willie Smit – lecz został on doścignięty na 9 kilometrów do mety.

Po chwili z przodu zaczęły formować się sprinterskie pociągi – w końcówce najliczniej reprezentowani byli kolarze Alpecin-Deceuninck, rozprowadzający Jakuba Mareczkę. Włoch polskiego pochodzenia nie był jednak w stanie powalczyć o zwycięstwo. Na etapie najszybszy był Erlend Blikra (Uno-X Pro Cycling Team). Norweg, który w przeszłości wygrywał między innymi etapy Dookoła Mazowsza, wyprzedził Gleba Syritsę (Astana Qazaqstan Team) i Rüdigera Seliga (Lotto Soudal).

Liderem klasyfikacji generalnej pozostał Ivan Ramiro Sosa (Movistar Team).

Wyniki szóstego etapu Le Tour de Langkawi 2022:

Results powered by FirstCycling.com

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments