Foto: @Movistar_Team // Sprint Cycling Agency

Enric Mas (Team Movistar) po akcji na ostatnich kilometrach wygrał Giro dell’Emilia. To jest dopiero szósty triumf Hiszpana w karierze.

105. edycja włoskiego klasyku Giro dell’Emilia prowadziła z Carpi do San Luca i liczyła niespełna 199 kilometrów. Na kolarzy czekały podjazdy Ca’ Bortolani, Medelana oraz pokonywana cztery razy finałowa runda z decydującym podjazdem do Sanktuarium Madonna di San Luca (2,1 km, śr. 9,4%, max. 18%).

Na liście startowej mieliśmy trzech Polaków. Byli to: Kamil Małecki (Lotto Soudal), Rafał Majka (UAE Team Emirates) i Cesare Benedetti (BORA – hansgrohe).

W pierwszą ucieczkę zabrali się: Jacopo Guarnieri (Groupama-FDJ), Rick Pluimers (Jumbo-Visma), Johan Meens (Bingoal Pauwels), Kobe Goossens (Intermarché-Wanty-Gobert) oraz Geoffrey Bouchard (AG2r Citroen).

Przewaga harcowników oscylowała wokół trzech minut. Sytuacja mocno zmieniła się na podjeździe Medelana (7,8 km długości; średnie nachylenie 6,7 %) ucieczka rozpadła się i na czele kręcili Bouchard i Goossens.

Już na pierwszej rundzie w San Luca Bouchard odpadł z czołówki, a samotny Goossens miał niespełna pół minuty przewagi nad peletonem. Do Belga dojechali Geoghegan Hart (Ineos), De Marchi (Israel) oraz Latour (TotalEnergies), ale w peletonie mocną pracę wykonywał Rafał Majka (UAE Team Emirates). 20 kilometrów przed metą wszystko się zjechało.

W czołowej grupce jechało około 20 kolarzy. Na przedostatnim podjeździe pod Sanktuarium Madonna di San Luca (2,1 km, śr. 9,4%, max. 18%) zaatakował Enric Mas (Team Movistar), a na jego kole utrzymał się tylko Tadej Pogačar (UAE Team Emirates).

Siedem kilometrów przed metą z drugiej grupki skontrowali Rigoberto Urán (EF Education-EasyPost) i Domenico Pozzovivo (Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux). Po chwili dojechał do nich Alejandro Valverde (Movistar Team). Trójka dość szybko dojechała do Masa i Pogačara.

Finałowy podjazd to kolejny atak Masa. W małej odległości utrzymywali się Pogačar i Pozzovivo. Jednak Mas nie dawał za wygraną i powiększał swoją przewagę. Kolarz Movistaru niezagrożony dojechał do mety i mógł się cieszyć ze swojego szóstego zwycięstwa w karierze.

Drugi był Tadej Pogačar (UAE Team Emirates), a trzeci Domenico Pozzovivo (Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux).

Results powered by FirstCycling.com

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments