fot. Bahrain-Victorious/ Bettini Photo

29-letni Australijczyk Jack Haig na dłużej zakotwiczył w Bahrain – Victorious. Reprezentujący tę ekipę od 2021 roku zawodnik podpisał właśnie nowy, 3-letni kontrakt. To samo, acz tylko na jeden sezon, uczynił także obecny w tej drużynie od 2017 roku Heinrich Haussler.

Jack Haig pierwsze kroki w World Tourze stawiał w drugiej połowie 2015 roku jako zawodnik Orica GreenEDGE – ekipy znanej później m.in. jako Mitchelton-Scott. To w tym zespole Australijczyk odniósł swoje 2 jedyne zawodowe zwycięstwa, albowiem w 2017 roku triumfował na etapie Tour de Pologne, a 3 lata później to samo uczynił na odcinku Vuelta a Andalucia Ruta Ciclista Del Sol.

Po przejściu do Bahrain – Victorious Jack Haig co prawda nie wygrywa, ale stał się bardzo solidnym zawodnikiem. Rok temu ukończył La Vuelta ciclista a España na 3. miejscu w klasyfikacji generalnej, w tym sezonie niestety nie wszystko poszło po jego myśli. Po 5. pozycji w Critérium du Dauphiné Australijczyk szykował się do Tour de France, z którego musiał wycofać się już podczas 5. etapu. Można się jednak spodziewać, że w kolejnych latach ponownie zobaczymy Jacka Haiga walczącego o najwyższe cele w wyścigach etapowych.

Następnego dnia ogłoszono także, że w zespole na dłużej pozostanie Heinrich Haussler. 38-letni Australijczyk jest istotnym ogniwem swojej drużyny w wyścigach jednodniowych, acz czasy jego chwały minęły już dość dawno. Zdecydowanie najlepszym sezonem doświadczonego kolarza był bowiem 2009, kiedy to wygrał etap Tour de France czy był 2. w Mediolan – San Remo i Ronde van Vlaanderen.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments