fot. Alpecin-Fenix

Holenderski kolarz po wcześniejszej rozprawie odzyskał paszport i może wrócić do Holandii razem z kadrą.

Jeśli ktoś nie oglądał całej transmisji z wyścigu elity na mistrzostwach świata i przeczytał w trakcie rywalizacji przy nazwisku Mathieu van der Poel DNF zapewne nie sądził, co było przyczyną takiego stanu rzeczy. Holender wycofał się z wyścigu, ponieważ spędził kilka godzin na komisariacie w związku z incydentem w hotelu, którego był niestety „bohaterem” – więcej o tej sprawie TUTAJ.

Na szczęście dla MvdP rozprawa odbyła się wcześniej niż planowano. Dzisiaj sędzia w Sutherland Local Court postanowił ukarać Holendra łączną grzywną 1500 dolarów australijskich. 1000 dolarów kary za popchnięcie jednej z nastolatek, która doznała urazu i kolejne 500 za popchnięcie drugiej. Według sędziego kolarz nie miał prawa urządzać sobie samosądu i powinien przywołać ochronę hotelu.

Prawnik kolarza zamierza odwołać się od wyroku i liczy na uniewinnienie. Najważniejszą sprawą jest odzyskanie przez Mathieu van der Poela paszportu i dzięki temu może on wrócić dzisiaj do Holandii razem z resztą kadry. Sam zawodnik nie skomentował póki co wyroku sądu.

guest
20 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Jan
Jan

Zreasumujmy: 13 i 14 letnie dziewczyny, w nocy walą do drzwi kolarza, który następnego dnia ma przejechać 277 km… I kolarz ma płacić… Dokąd ten świat zmierza????????

Marek
Marek

Pewnie Remco je nasłał 😉

Elrond
Elrond

@Jan, myślę, że akurat te 1000 dolców to jest najmniejszy problem dla MvDP w tym momencie. Stracił szanse na normalną walkę w wyścigu MŚ.
Pewnie mógł wezwać ochronę/obsługę hotelu itp., ale to po fakcie łatwo powiedzieć. Jak ktoś Ci tłucze w drzwi to się wychodzi powiedzieć żeby przestał. Reszta to domysły i słowo przeciwko słowu. Sąd akurat uwierzył nastolatkom, a znając zapędy dzisiejszej wyzwolonej „młodzieży” to nie był bym taki pewien tego ataku werbalnego (ale też nie wykluczam, że mógł im po prostu pokazać w którą stronę się udać). Tak czy inaczej, MŚ miał z****ne.

Jakub S.
Jakub S.

MVDP był w gazie i był przygotowany na ten start myśle ze trasa i była dla niego i miał szanse choć nie jestem pewny żeby wygrał. Reszta jesli chodzi o syatuacje dziwna , czemu akurat jego to spotkało – a co sie wydarzyło pewnie dowiemy się dokładnie po czasie. ogólnie okoliczności raczej wskazuja jakby to on był ofiara w tej systuacji – niewiem jakbym zareagował w nocy przed tak waznym startem podenerwowany i na pewno zestresowany samym startem. Wypada aby sam MVDP wyjaśnił wszystkim co się stało naprawdę, tak sobie myślę;)

klm
klm

Ziomek narwany i ma za swoje. Rozumiem, że jakby to były trzy byczki z #teamuEvanepoel to też pięści poszłyby w ruch?

Jan
Jan

Tak czy inaczej kierownictwo ekipy holandii dało ciała… Jedziesz na drugi koniec świata i nie możesz się przespać… groteskowe. A domek sobie wynajmij z klimą na uboczu i wynajmij 5 goryli

Jan
Jan

W tym Kigali dopiero będzie bałagan na kółkach

Jakub Jarosz
Editor
Jakub Jarosz
Reply to  Jan

Mówi tak Pan, bo? Baza hotelowa w tym mieście jest jedną z najciekawszych, jakie w życiu widziałem. Domyślam się jednak, że przemawia przez Pana zwykły rasizm i proste uprzedzenia.

Jan
Jan

Jakub chłopie ogarnij się

Marek
Marek

Chłodna ocena sytuacji to nie rasizm. Nie przesadzajmy już z tą poprawnością polityczną.

Jan
Jan

Myślę że Pan Redaktor nieco się zapędził stąd oczekuję, że usunie swój głupkowaty post o rasizmie i przeprosi. A na przyszłość dwa razy pomyśli zanim napisze

Jakub Jarosz
Editor
Jakub Jarosz
Reply to  Jan

Za co mam Pana przepraszać? Za to, że wysnuwa Pan głupkowate teorie o tym, że w Afryce to musi być źle?

Jakub Jarosz
Editor
Jakub Jarosz
Reply to  Marek

Jeśli uważa Pan, że przeszło milionowe miasto wskazywane przez wielu za cud rozwoju w Afryce to zadupie, w którym na pewno będzie źle to nie jest to chłodna ocena sytuacji. Takowa objęłaby to, że na ten moment w mieście mamy dobrze położone lotnisko, kilka hoteli 5-gwiazdkowych, w tym Radisson Blu Hotel & Convention Centre Kigali, które jest w stanie pomieścić pewnie z 90% wszystkich reprezentacji, a nad organizacją tych zawodów czuwają osoby, które w swoim życiu zjadły zęby na swojej robocie.

Jan
Jan

Musisz Jakub rozumieć co to znaczą związki przyczynowo-skutkowe szczególnie gdy próbujesz sięgać po pióro. Otóż nie masz żadnej przesłanki żeby mnie posądzać o rasizm. Więc albo usuniesz te insynuacje albo będę gadał z twoim szefem

Marek
Marek

Panie Jakubie, pisanie, że przez kogoś przemawia rasizm, tylko dlatego, że ktoś stwierdził że będzie tam bałagan to GRUBA przesada.
Pan Jan nie użył żadnego rasistowskiego sformułowania i nie nawiązał nawet do koloru skóry.

Jakub Jarosz
Editor
Jakub Jarosz
Reply to  Jan

Zapraszam, a potem proszę spełnić swoją obietnicę o usunięciu Naszosie.pl ze swoich zakładek i nie zaglądaniu tu więcej. A nie… Starczy zmienić nick z Michal na Inez, potem na Olo, Jula i milion innych i udawać, że przecież mam tu więcej niż jednego niesamowicie czepiającego się głąba.

Jakub Jarosz
Editor
Jakub Jarosz
Reply to  Marek

Oto cytaty z Jana (tylko z ostatnich 2 dni):
-„I połowa kolarzy dostanie w Kigali sraczki przed startem, druga połowa zje mięso nafaszerowane koksem. Kolarstwo to Europa. Obsada w Afryce znowu będzie marna”
-„I tak to bywa gdy MŚ robi się w dzikich krajach. I jeszcze to Kigali w perspektywie”
-„Kiepska obsada. Kibiców garstka na podjeździe – poza tym pusto…. Głupkowata idea mistrzostw na końcu świata. I jeszcze głupsza będzie impreza w Kigali. Pajace z UCI rządzą”
-„W tym Kigali dopiero będzie bałagan na kółkach”
-„UCI głupieje z każdym rokiem. Wymyśla sztafety mieszane i przenosi MŚ poza Europę”
Jeśli nie ma w tym uprzedzenia do tego, że Kigali jest w Afryce to ja nie wiem.

Marek
Marek

@Jakub – dzięki za wyjaśnienie

Jakub Jarosz
Editor
Jakub Jarosz
Reply to  Marek

Ja zawsze podchodzę ze spokojem do ludzi, ale ten człowiek od długich miesięcy wypisuje rzeczy, które często trzeba wręcz cenzurować i usuwać, bo są szkodliwe w przestrzeni publicznej. Dla postronnej osoby może to wyglądać nieco dziwnie, ale brak mi już sił na kolejne dyskusje z tą osobą, a z drugiej strony zostawić komentarz bez odpowiedzi to nie w moim stylu.

Łukasz
Łukasz

No dobra, jak widzę rozmowa troszkę zeszła z toru więc ja postaram się choć troszkę w temacie…

Mega dziwna ta cała sytuacja w hotelu. Nie będę gdybać bo to przecież i tak niczego nie zmieni. Po prostu szkoda bo miałem nadzieję ze MVdP zaskoczy nas w inny sposób 🙂