Foto: Paris - Chauny

Simone Consonni (Cofidis) wygrał po finiszu z peletonu Classique Paris-Chauny. Dla Włocha to dopiero drugi triumf w profesjonalnej karierze. 

72. edycja francuskiej jednodniówki została rozegrana na trasie z Margny-lès-Compiègne do Chauny. Kolarze mieli do przejechania ponad 203 kilometry, a po drodze czekało na nich dwanaście oznaczonych, krótkich podjazdów.

W ucieczkę dnia zabrali się: Ludovic Robeet (Bingoal Pauwels Sauces WB), Clément Carisey (Go Sport – Roubaix Lille Métropole), Rune Herregodts (Sport Vlaanderen – Baloise) i Jorre Debaele (Minerva Cycling).

W połowie dystansu uciekająca czwórka miała niewiele ponad dwie minuty przewagi.

Peleton prowadzili głównie kolarze Team BikeExchange – Jayco oraz Alpecin-Deceuninck. Na kolejnych podjazdach harcownicy tracili siły, a duża grupa zmniejszała dystans. 56 kilometrów przed metą na kontrę z peletonu zdecydował się Jérémy Lecroq (B&B Hotels – KTM).

Kilka kilometrów dalej ucieczka się rozpadła i na czele pozostali Robeet i Herregodts. Na jednym z podjazdów podzielił się także peleton, ale sytuacja dość szybko wróciła do normy.

34 kilometry przed metą Robeet i Herregodts mieli już tylko 30 sekund przewagi nad coraz mocniej pracującym peletonem. Na przedostatnim dzisiaj podjeździe tempa nie wytrzymał kolarz Bingoal Pauwels Sauces WB.

Samotny Herregodts nie zamierzał odpuszczać, a jak wygrywać z ucieczki pokazał już na pierwszym etapie Vuelta a Andalucia Ruta Ciclista Del Sol. Jednak został on doścignięty na ostatnim oznaczonym podjeździe.

Na ostatnich kilometrach peleton chciał przechytrzyć Anthony Turgis (TotalEnergies), ale akcja Francuza nie przyniosła oczekiwanych efektów. O zwycięstwie zadecydował sprinterski finisz. Najszybszy okazał się Simone Consonni (Cofidis), choć niewiele przegrał z nim Dylan Groenewegen (Team BikeExchange – Jayco). Trzeci był Jason Tesson (St Michel-Auber 93).

 

Results powered by FirstCycling.com

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments