Tour of Britain

Organizatorzy Tour of Britain poinformowali o odwołaniu trzech ostatnich etapów wyścigu z powodu śmierci królowej Elżbiety II.

W piątek w Wielkiej Brytanii rozpoczęła się trwająca dziesięć dni żałoba narodowa. Królowa Elżbieta II zmarła w czwartek 8 września w swojej letniej rezydencji w Balmoral, w Szkocji. Miała 96 lat i była najdłużej panującym brytyjskim monarchą w historii.

– Organizatorzy wyścigu Tour of Britain, wraz z drużynami, kolarzami i wszystkimi innymi osobami zaangażowanymi w wyścig są głęboko poruszeni odejściem Jej Wysokości królowej Elżbiety II. Wysyłamy nasze najszczersze kondolencji całej rodzinie królewskiej

– napisała firma SweetSpot, organizator Tour of Britain, w oficjalnym oświadczeniu.

W pierwszym oświadczeniu napisano, że nie odbędzie się zaplanowany na piątek szósty etap z Tewkesbury do Gloucester, a kolejna dwa miały się odbyć według planu. Później skorygowano te ustalenia i poinformowano, że nie odbędą się także etapy sobotni i niedzielny.

– Decyzja została podjęta po uzgodnieniu z naszymi wszystkimi partnerami. Wzięliśmy pod uwagę również względy logistyczne, włącznie ze zrozumiałym zaangażowaniem policji w inne wydarzenia

– dodano.

W związku z tym zwycięzcą wyścigu został Gonzalo Serrano (Movistar), lider klasyfikacji generalnej po pięciu etapach. Dzięki temu „zarobił” jeszcze więcej niezbędnych hiszpańskiej drużynie punktów UCI. Przypomnijmy, w dolnej części rankingu trwa walka o to, które drużyny utrzymają się w World Tourze. Podium dopełnili Tom Pidcock i Omar Fraile (obaj INEOS Grenadiers).

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments