Foto: SWpix.com

Kamiel Bonneu (Sport Vlaanderen – Baloise) wygrał po ucieczce trzeci etap brytyjskiego wyścigu. Nowym liderem został Benjamin Perry (WiV SunGod). 

Trzeci etap Tour of Britain liczył ponad 163 kilometry i prowadził z Durham do Sunderland. Na trasie usytuowano trzy górskie i trzy lotne premie.

Po kilku kilometrach utworzyła się ucieczka, w której jechali: Mathijs Paasschens (Bingoal Pauwels Sauces WB), Benjamin Perry (WiV SunGod), Alexandar Richardson (Saint Piran) i Kamiel Bonneu (Sport Vlaanderen – Baloise).

Na lotnej premii w Stanhope trzy sekundy wywalczył Perry, który przed etapem miał 14 sekund straty w klasyfikacji generalnej. Przewaga ucieczki oscylowała wokół trzech minut. Na szczycie Chapel Fell (4.1km długości; średnie nachylenie 7.9%) pierwszy zameldował się Bonneu.

W peletonie pracę wykonywali przede wszystkim kolarze Israel – Premier Tech. Drugą górską premię Billy Lane (1.8km długości; średnie nachylenie 6.9%) także wygrał zawodnik Sport Vlaanderen – Baloise.

Z kilometra na kilometr przewaga ucieczki zmniejszała się. Czołowa czwórka między sobą rozdzieliła punkty i sekundy na kolejnych dwóch lotnym premiach w Bishop Auckland i Ferryhill. Jedną wygrał Paasschens, a drugą Perry.

Dość nieoczekiwanie peleton zwolnił, ucieczka jechała swoim tempem i na 40 kilometrów przed metą harcownicy mieli prawie pięć minut przewagi. W mocno padającym deszczu na atak z czołówki zdecydował się Paasschens, ale szybko został doścignięty.

Peleton prowadził Michał Kwiatkowski (INEOS Grenadiers), ale na 18 kilometrów przed metą przewaga czwórki wynosiła ponad dwie minuty. Perry i Paasschens mieli coraz większe szanse na objęcie prowadzenia w klasyfikacji generalnej.

Peleton przyspieszył dopiero na sześć kilometrów przed metą, ale bardzo szybko zbliżał się od tej pory do ucieczki. Na 2500 metrów przed metą z przewagi zostało tylko 30 sekund!

Ostatecznie to czwórka rozegrała między sobą walkę o etapowy triumf, choć peleton spóźnił się niewiele. Najwięcej sił na finisz zachował Kamiel Bonneu (Sport Vlaanderen – Baloise), dla którego to drugi triumf w karierze.

Drugie miejsce wywalczył Benjamin Perry (WiV SunGod), a trzecie Alexandar Richardson (Saint Piran).

Nowym liderem został Benjamin Perry (WiV SunGod).

Results powered by FirstCycling.com

Poprzedni artykułTurul Romaniei 2022: Zapowiedź wyścigu
Następny artykułVuelta a España 2022: Mads Pedersen wygrywa, defekt lidera, upadek Rogliča
Pismak z pasji, nie z wykształcenia. Wielbiciel scoutingu i skarbów kibica. Pisze to co myśli, a nie co wypada.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments