fot. Jumbo-Visma

Choć trwa obecnie okienko transferowe przed sezonem 2023 to poznaliśmy właśnie kolejne ruchy, które będą miały miejsce za przeszło rok. Loe van Belle przejdzie wówczas do Jumbo-Visma, a Sakarias Koller Løland zasili Uno-X Pro Cycling Team.

Obaj młodzi kolarze przebywają obecnie w zapleczach głównych formacji, do których będą mieli przejść. Włodarze Jumbo-Visma i Uno-X Pro Cycling Team nie czekają jednak i gwarantują swoim talentom spokojny rozwój z gwarancją sportowego awansu, który ma nastąpić od początku sezonu 2024.

Loe van Belle w barwach Jumbo-Visma Development Team wygrywał etapy na takich wyścigach jak Flanders Tomorrow Tour czy Tour du Pays de Montbéliard. Po awansie do World Touru będzie związany z główną formacją Jumbo-Visma kontraktem ważnym do końca 2026 roku. Takie same umowy (tj. 2023 rok w devo i później do 2026 roku w WT) podpisali już wcześniej Per Strand Hagenes i Johannes Staune-Mittet.

Podobną drogę, tyle że z młodzieżowej ekipy kontynentalnej do Pro Teamu, zaliczy Sakarias Koller Løland. 20-letni Norweg póki co jedyne seniorskie zwycięstwo UCI odniósł w wyścigu
Ringerike GP, ale włodarze jego drużyny muszą widzieć w nim duży talent. Wcześniej kontrakt ważny najpierw w drużynie development, a później w głównej formacji podpisał także Johannes Kulset.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments