fot. Team DSM

Cees Bol (Team DSM) wygrał po finiszu z grupy drugi etap Tour of Britain. Czwarte miejsce wywalczył Stanisław Aniołkowski. Liderem pozostał Corbin Strong (Israel – Premier Tech). 

Drugi etap brytyjskiej „etapówki” liczył 175 kilometrów i prowadził z Hawick do Duns. W końcowej części rywalizacji na kolarzy czekały trzy podjazdy.

d

Tuż po starcie utworzyła się ucieczka w składzie: Charlie Tanfield i Harry Tanfield (obaj Ribble Weldtite Pro Cycling), Matthew Teggart (WiV SunGod), Adam Lewis (Saint Piran), Ukko Iisakki Peltonen (Global 6 Cycling) i Travis Stedman (Team Qhubeka).

W Morebattle na lotnym finiszu trzy sekundy wywalczył Teggart. Podobnie było w Coldstream. Na 70 kilometrów przed metą ucieczka miała ponad cztery minuty przewagi.

W peletonie pracę wykonywali głównie kolarze INEOS Grenadiers, a niezawodny Teggart po raz kolejny wywalczył punkty i sekundy na premii w Reston. Kolarz WiV SunGod zdobył maksymalne punkty na lotnych premiach od początku wyścigu.

Po ostatniej premii duża grupa przyspieszyła i sukcesywnie zmniejszała straty. 40 kilometrów przed metą wynosiła ona już tylko minutę. Trzy kilometry dalej w peletonie mieliśmy kraksę, w której ucierpiało kilku zawodników.

Jeszcze przed podjazdem pod Wanside Rigg (2.1km długości; średnie nachylenie 5.7%) ucieczka się rozpadła i w pierwszej grupie znaleźli się Teggart i Lewis. Natomiast w peletonie tempo dyktował Michał Kwiatkowski (INEOS Grenadiers).

Przed końcem podjazdu do dwójki dojechał lider klasyfikacji górskiej Stephen Bassett (Human Powered Health), ale to Teggart był pierwszy na Wanside Rigg. 20 kilometrów przed metą peleton dogonił ucieczkę.

Mainslaughter Law (1.7km długości; średnie nachylenie 5.8%) jako pierwszy przejechał Jacob Scott (WiV SunGod). 15 kilometrów przed metą na atak zdecydował się Davide Gabburo (Bardiani-CSF-Faizanè).

Na kolarzy czekał jeszcze podjazd Hardens Hill (1.9km długości; średnie nachylenie 4.7%), który kończył się sześć kilometrów przed metą. Włoch z Bardiani dość szybko wypracował sobie pół minuty przewagi. Na początku Hardens Hill zaatakowali Jack Rootkin-Gray i Alexandar Richardson (obaj Saint Piran), ale szybko zostali doścignięci.

Jeszcze przed szczytem Gabburo został doścignięty, a tuż po premii zaatakował Nils Politt (BORA – hansgrohe). Jego atak został skasowany, ale w kolejną akcję zabrał się Dylan Teuns (Israel – Premier Tech).

Belg został doścignięty 2300 metrów przed metą. O zwycięstwie zadecydował więc finisz z dużej grupy. Najszybszy w Duns okazał się Cees Bol (Team DSM), a o błysk szprychy przegrał z nim Jake Stewart (reprezentacja Wielkiej Brytanii).

Liderem pozostał Corbin Strong (Israel – Premier Tech), który był trzeci na etapie. Świetnie pojechał Stanisław Aniołkowski (Bingoal Pauwels Sauces WB), który wywalczył czwarte miejsce.

Results powered by FirstCycling.com

Poprzedni artykułMłodzież w natarciu – Jumbo-Visma i Uno-X ogłaszają kolejne transfery na sezon 2024
Następny artykułWollongong 2022: Mathieu van der Poel na czele reprezentacji Holandii
Pismak z pasji, nie z wykształcenia. Wielbiciel scoutingu i skarbów kibica. Pisze to co myśli, a nie co wypada.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments