fot. Alpecin-Fenix

Ogłoszono skład reprezentacji Holandii na tegoroczne Mistrzostwa Świata w kolarstwie szosowym. W australijskim Wollongong o medale powalczy bardzo mocny skład, na którego czele stanie Mathieu van der Poel.

27-letni Holender jest jedną z największych gwiazd światowego kolarstwa i z automatu pojawiając się na starcie prawie każdego wyścigu otrzymuje tytuł faworyta. Nie inaczej będzie podczas Mistrzostw Świata rozgrywanych w australijskim Wollongong, gdzie ścigający się na co dzień w barwach Alpecin-Deceuninck kolarz powalczy nie tylko w wyścigu ze startu wspólnego, ale i w drużynowej jeździe na czas. To w tej drugiej Holendrzy i Holenderki będą murowanymi faworytami do złotych medali, a zatem Mathieu van der Poel mógłby jeszcze przed głównym startem dołożyć sobie jakże upragniony krążek szosowego czempionatu.

Póki co ogłoszono jedynie męskie składy elity oraz panie, które powalczą w drużynowej czasówce. Nie ma wielkich zaskoczeń, acz z pewnością reprezentacja odczuwa brak Toma Dumoulina, który tuż przed Mistrzostwami Świata zrezygnował jednak z kontynuowania swojej kariery. W jeździe indywidualnej na czas zastąpić go spróbują Bauke Mollema i Daan Hoole.

Wyścig ze startu wspólnego mężczyzn:
Mathieu van der Poel, Dylan van Baarle, Bauke Mollema, Daan Hoole, Pascal Eenkhoorn, Wout Poels, Jan Maas i Taco van der Hoorn

Jazda indywidualna na czas:
Bauke Mollema i Daan Hoole

Drużynowa jazda na czas:
Bauke Mollema, Daan Hoole, Mathieu van der Poel, Ellen van Dijk, Annemiek van Vleuten i Riejanne Markus

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments