fot. One Belt One Road Nation's Cup Hungary

Początek września stanie pod znakiem nie tylko trwającej La Vuelta ciclista a España, ale i dwóch ważnych wyścigów etapowych dla juniorów – Giro Della Lunigiana oraz Grand Prix Rüebliland. W obu zobaczymy reprezentację Polski.

Rozgrywane we Włoszech Giro Della Lunigiana rozpoczyna się już dziś, a na jego starcie pojawi się 26 ekip z całej Europy oraz reprezentacja Kolumbii. Reprezentację Polski utworzą Filip Gruszczyński i Bartosz Marut (obaj Grupa Kolarska Gliwice), Antoni Muryj (Warszawski Klub Kolarski), Paweł Więczkowski (UKS Koźminianka Koźminek), Michał Żelazowski (ASD Young Bikers) oraz świeżo upieczony górski mistrz Polski Szymon Maciejewski (Medisept Mayday Team).

Na kolarzy czekają 4 dni i 5 etapów, a każdy z nich gwarantować powinien dynamiczne ściganie. Poza odcinkiem 2a na pozostałych pojawią się podjazdy oraz mety na wzniesieniach, a zatem będzie gdzie się pokazać w międzynarodowej stawce. Kto wie, może któremuś z biało-czerwonych uda się dopisać do listy zwycięzców, na której w ostatniej dekadzie widnieją takie nazwiska jak Tadej Pogačar, Remco Evenepoel, Tao Geoghegan Hart, Matej Mohorič czy Lenny Martinez.

Jeśli zaś chodzi o wspomniane w pierwszym akapicie Grand Prix Rüebliland to szwajcarska etapówka nie ma jeszcze oficjalnej listy startowej. Gdy ta się pojawi z pewnością Państwa o tym poinformujemy.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments