fot. Małopolski Wyścig Górski / Tomasz Markowski

Poranmy etap Tour of Bulgaria zakończył się zwycięstwem Patryka Stosza (Voster ATS Team) w finiszu z peletonu. Drugie miejsce zajął Marceli Bogusławski (HRE Mazowsze Serce Polski).

Na czwarty dzień rywalizacji w Tour of Bulgaria zaplanowane są dwa odcinki – pierwszy z nich, z Trojanu do Gabrowa, miał długość zaledwie 64 kilometrów, a jego trasa była lekko pofałdowana.

W wyścigu startują polskie drużyny kontynentalne – HRE Mazowsze Serce Polski (Marcin Budziński, Tobiasz Pawlak, Norbert Banaszek, Marceli Bogusławski, Jakub Kaczmarek, Adrian Banaszek) i Voster ATS Team (Jakub Murias, Szymon Rekita, Maciej Paterski, Patryk Stosz, Mateusz Grabis, Damian Papierski).

Do etapu 3a w koszulce lidera przystąpił Kylyro Tsarenko z ekipy Gallina Ecotek Lucchini Colosio.

Bezpośrednio po starcie odcinka, wielu zawodników starało się wykorzystać kilkukilometrowy podjazd – wysokie tempo dyktowali między innymi kolarze Team Novo Nordisk i Mg.K Vis-Color for Peace-VCM. Jednemu z zawodników włoskiej ekipy – Paulowi Wrightowi – udało się nawet oderwać od reszty rywali, jednak jego akcja zakończyła się po kilku kilometrach. Następnie atakować próbowali: Nikolay Genov (Tzar Simeon Plovdiv), Jakyb Murias, Maciej Paterski (Voster ATS Team) i Tobias Pawlak (HRE Mazowsze Serce Polski), jednak wszystko szybko się zjeżdżało.

Na 38 kilometrów do mety, od peletonu oderwali się Balazs Rozsa (Epronex-Hungary CT) oraz Borislav Ivanov (PSKK Vassil-Levski), którzy w tej kolejności przecięli linię jedynej na dzisiejszym etapie lotnej premii. Duet wypracował sobie kilkudziesięciosekundową przewagę nad peletonem, jednak został doścignięty na 7 kilometrów do mety, za sprawą pracy kolarzy Voster ATS Team i HRE Mazowsze Serce Polski.

Mimo ataków na ostatnich kilometrach, o zwycięstwie zadecydował finisz z peletonu, w którym najszybszy był Patryk Stosz (Voster ATS Team), pokonując Marcelego Bogusławskiego (HRE Mazowsze Serce Polski).

Liderem wyścigu pozostał Kylyro Tsarenko.

Wyniki etapu 3a Tour of Bulgaria 2022:

Results powered by FirstCycling.com

 

Poprzedni artykułRemco Evenepoel podczas dnia odpoczynku na Vuelcie: „Poświęciłem wiele dla tego wyścigu”
Następny artykułTemperatura rośnie – zapowiedź 10. etapu Vuelta a España 2022
Szukam ciekawych historii w wyścigach, które większość uważa za nieciekawe.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments