Foto: Deutschland Tour

Adam Yates (INEOS Grenadiers) triumfował w klasyfikacji generalnej Deutschland Tour. Na ostatnim etapie najszybszy był Pello Bilbao (Bahrain – Victorious). 

Ostatni etap niemieckiego wyścigu prowadził z Schiltach do Stuttgartu i liczył ponad 186 kilometrów. Na pagórkowatej trasie mieliśmy pięć górskich premii.

Od samego początku mieliśmy wiele ataków, ale dopiero po ponad 40 kilometrach uformował się ucieczka 12 kolarzy. W czołówce znaleźli się: Nils Politt i Felix Großschartner (obaj BORA – hansgrohe), Laurens Huys i Barnabás Peák (obaj Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux), Romain Bardet (Team DSM), Matthew Holmes i Sylvain Moniquet (obaj Lotto Soudal), Alessandro Covi (UAE Team Emirates), Jannis Peter (P&S Benotti), Clément Berthet (AG2R Citroën Team), Mick van Dijke (Jumbo-Visma) oraz Johannes Adamietz (Saris Rouvy Sauerland Team).

Na górskich premiach punkty zdobywali Bardet czy Moniquet, ale to Jakob Geßner (Team Lotto – Kern Haus) musiał tylko ukończyć dzisiejszy etap, aby zostać zwycięzcą tej klasyfikacji.

Kiedy na atak w połowie dystansu zdecydował się Politt z ucieczki odpadli Großschartner, Huys, Moniquet, Peter i Adamietz. 60 kilometrów przed metą ta grupa miała 2 minuty przewagi nad peletonem i ponad 6 minut nad grupką, w której jechali między innymi Alexander Kristoff (Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux) i Fabio Jakobsen (Quick-Step Alpha Vinyl Team).

W peletonie pracowali głównie kolarze INEOS Grenadiers i B&B Hotels – KTM. Na podjeździe pod Herdweg na samotny atak z czołówki zdecydował się Mick van Dijke. Jednak duża grupa mocno kręciła i sukcesywnie zmniejszała straty.

14 kilometrów przed metą do Holendra dojechali Bardet, Holmes i Peák. Peleton dogonił harcowników siedem kilometrów dalej. Trzy sekundy bonusowe na premii zgarnął Ruben Guerreiro (EF Education-EasyPost). Premia usytuowana była na podjeździe co mocno naciągnęło grupę i na czele kręciło tylko 11 kolarzy.

O zwycięstwie zadecydował finisz z małej grupki. Najszybszy okazał się Pello Bilbao (Bahrain – Victorious), a drugi był Ruben Guerreiro (EF Education-EasyPost), który dzięki temu awansował na trzecią pozycję w klasyfikacji generalnej.

Adam Yates (INEOS Grenadiers) triumfował w klasyfikacji generalnej Deutschland Tour.

 

Results powered by FirstCycling.com

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments