Dominika Włodarczyk (ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław) wygrała trzeci etap Giro Toscana Int. Femminile, natomiast jej zespołowa koleżanka – Agnieszka Skalniak-Sójka – triumfowała w klasyfikacji generalnej.

Pagórkowaty etap z Lucci do Montecatini Terme zakończył wyścig Giro Toscana Int. Femminile. Zawodniczki rywalizowały na 125-kilometrowej trasie, którą można było podzielić na trzy części – pierwsza z nich to runda z podjazdem pod Segromigno in Monte (1,7 km; 5,4%), pokonywana trzykrotnie, następnie płaski dojazd i okrążenie ze wspinaczką pod Vico (2,5; 5,5%), kończące się w Montecatini Terme (również pokonywane trzy razy).

Jako liderka klasyfikacji generalnej, do finałowego etapu przystąpiła Agnieszka Skalniak-Sójka (ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław).

Od samego startu, wyścig obfitował w ataki. Na kategoryzowanym podjeździe pod Segromigno in Monte, punkty do klasyfikacji górskiej zdobywały między innymi: Gaia Realini (Isolmant – Premac – Vittoria), Antonina Niedermaier (Canyon//SRAM Generation), Valeriya Kononenko (Ukraina) czy Dominika Włodarczyk (ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław), natomiast dwie lotne premie padały łupem Carmeli Cipriani (GB Team – Pool Cantu’) i Olgi Shekel (Ukraina).

Wiele zawodniczek starało się oderwać od peletonu – w tym gronie była między innymi Patrycja Lorkowska (TKK Pacific Toruń Nestle Fitness Cycling Team) – jednak wszystkie ataki były neutralizowane. Na okrążeniu w okolicach Montecatini Terme, na atak zdecydowała się Agua Marina Espinola Salinas z Canyon//SRAM Generation – zawodniczka z Paragwaju została w końcówce doścignięta przez: Dominikę Włodarczyk, Agnieszkę Skalniak-Sójkę oraz Olgę Shekel.

W czteroosobowym finiszu najlepsza okazała się Dominika Włodarczyk, wyprzedzając Olgę Shekel i swoją koleżankę z ekipy, Agnieszkę Skalniak-Sójkę, która zwyciężyła w klasyfikacji generalnej włoskiego wyścigu, notując tym samym 14. wygraną UCI w tym sezonie.

Na drugim miejscu uplasowała się Dominika Włodarczyk, która wygrała też klasyfikację młodzieżową, a trzecią pozycję zajęła Olga Shekel. Kolejne lokaty również zajęły Polki – Aurela Nerlo (Massi Tactic Women’s Team) i Karolina Kumięga (Valcar – Travel & Service).

Wyniki 3. etapu Premondiale Giro Toscana Int. Femminile – Memorial Michela Fanini 2022:

Results powered by FirstCycling.com

Poprzedni artykułTour de l’Avenir 2022: Milesi wygrywa etap, Uijtdebroeks cały wyścig
Następny artykułDeutschland Tour 2022: Adam Yates wygrywa wyścig, Bilbao najszybszy na zakończenie
Szukam ciekawych historii w wyścigach, które większość uważa za nieciekawe.