Stefan Küng (Groupama – FDJ) wygrał jazdę indywidualną na czas kończącą trzeci dzień zmagań w Tour Poitou – Charentes. Szwajcar został nowym liderem wyścigu.

W trzecim dniu na kolarzy walczących o prymat we francuskim wyścigu czekały dwa „półetapy”. Do południa sprinterską batalię wygrał trzeci raz z rzędu Marc Sarreau. Natomiast po południu na zawodników czekała jazda indywidualna na czas ze Smarves do Vivonne o długości ponad 21 kilometrów.

Już startujący jako trzeci Alan Riou (Team Arkéa-Samsic) wykręcił bardzo dobry czas – 26’54”. Jego wynik poprawił dopiero Maciej Bodnar (TotalEnergies). Polak był szybszy o 18 sekund.

Niestety wkrótce od Bodnara lepszy okazał się Clément Davy (Groupama – FDJ) – 26’27”. Kolejnym wirtualnym liderem został Jérémy Cabot (TotalEnergies) – 26’18”. Później sytuacja zmieniała się bardzo dynamicznie i na „gorącym krześle” zasiadali kolejni zawodnicy.

Ostatecznie najlepszy czas wykręcił Stefan Küng (Groupama – FDJ) – 25’01”. Kolejne miejsca zajęli Kévin Vauquelin (Team Arkéa Samsic) i Pierre Latour (TotalEnergies). Maciej Bodnar zajął czternaste miejsce.