fot. Lotto Soudal

Caleb Ewan najszybszy na sprinterskim finiszu 1. etapu Deutschland Tour. Dla Australijczyka było to pierwsze zwycięstwo od kwietnia.

Po środowym prologu, dziś kolarze mieli do przejechania 173 kilometry, po pagórkowatym terenie. Największe trudności  – Oberweissbachburg (6,9 km – 5,5%), i Masserberg (3,6 km – 4,5%) znajdowały się jednak w pierwszej połowie trasy. Druga była zdecydowanie łatwiejsza, choć również nie brakowało na niej stromych momentów.

Na początku etapu od peletonu oderwała się ucieczka w składzie której znaleźli się kolarze niemieckich grup kontynentalnych: Roman Duckert (Team Dauner | Akkon), Jakob Gessner, Joshua Huppertz (obaj Lotto-Kern Haus) oraz Michiel Stockman (Saris Rouvy Sauerland Team). Czwórkę, z której szybko odpadł Huppertz, gonił m.in. powoli dochodzący do siebie Egan Bernal.

Wysiłek jego i reszty peletonu spowodował, że uciekinierzy, z wyjątkiem Duckerta, zostali dopadnięci na 15 kilometrów przed metą. Ostatni z nich walczył dzielnie, ale ostatecznie wytrzymał tylko dwa kilometry dłużej. Dopadł go nieco okrojony peleton, co oznaczało, że kwestię zwycięstwa rozstrzygnie sprinterski finisz. Jako pierwszy ruszył Alexander Kristoff jednak nie zdołał utrzymać prowadzenia. Szybszy od niego okazał się bowiem Caleb Ewan. Australijczyk odniósł w ten sposób swoje pierwsze zwycięstwo od kwietnia. Bezpośrednio za nim linię mety przekroczyli Jonathan Milan i Max Kanter.

Wyniki 1. etapu Deutschland Tour:

Results powered by FirstCycling.com

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments