fot. Burgos BH

Spory pech spotkał hiszpańską ekipę prokontynentalną tuż przed startem Vuelta a Espana. Niestety w ostatniej chwili z jej składu musiał zniknąć Manuel Penalver, który otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa.

Możemy domyślać się, że utalentowany sprinter, który w tym roku pokazywał się m.in. na finiszach Volta a Catalunya, Volta a Comunitat Valenciana czy Vuelta a Burgos, zaraził się od Angela Madrazo. O nieobecności zwycięzcy etapowego Vuelta a Espana 2019, który był jednocześnie współlokatorem Penalvera, zespół poinformował w czwartek.

Jego jeszcze w ostatniej chwili zdążono wymienić na Victora Langelottiego. Młodego, zaledwie 23-letniego sprintera, zastąpić się nie udało. Jego przymusowa absencja została potwierdzona na tyle późno, że wpisanie na listę startową kolejnego zawodnika nie było możliwe.

Wobec tego ekipa Burgos-BH już do rozpoczynającej wyścig czasówki w Utrechcie przystąpiła osłabiona. Nie ona jedyna – w podobnej sytuacji jest też Team Arkea Samsic, która przedwczoraj po południu poinformowała, że nikt nie zastąpi Nairo Quintany, który w czasie Vuelty będzie bronił swoich racji przed Trybunałem Arbitrażowym.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments