fot. Quick-Step Alpha Vinyl

Fabio Jakobsen znalazł się w składzie Quick-Step Alpha Vinyl na BEMER Cyclassics. Dla świeżo upieczonego mistrza Europy będzie to pierwszy start w nowej koszulce.

Organizowany w Hamburgu wyścig wraca po dwuletniej przerwie spowodowanej koronawirusem. Nic więc dziwnego, że dla młodego Holendra będzie to debiut w tym wyścigu – w 2019 roku nie cieszył się w swoim zespole takim statusem jak teraz, a poza tym musiał rywalizować z Elią Vivianim – rekordzistą pod względem wygranych Cyclassics. Włoch wygrał jego trzy ostatnie edycje, a w latach 2018-19 dokonał tego właśnie w barwach zespołu Patricka Lefevere’a.

Teraz Jakobsen spróbuje przedłużyć zwycięską passę swojej drużyny, a jego aktualna forma sprawia, że pomimo obecności sprinterskiej śmietanki, z Jasperem Philipsenem, Woutem Van Aertem czy Calebem Ewanem na czele, jest faworytem do zwycięstwa.

Z pewnością będzie mógł liczyć na mocne wsparcie ze strony zespołu. – Stan [Van Tricht], Stijn [Steels] i Yves [Lampaert] będą kontrolować wyścig, a zadaniem Floriana [Senechala], Davide [Balleriniego] i Bert [Van Lerbeghe] będzie rozprowadzanie go. Jesteśmy pewni siebie i mamy nadzieję na dobry wynik – zapowiada Tom Steels.

Pewność siebie jest uzasadniona – Quick-Step z pewnością stać na to, by zapewnić Jakobsenowi jeszcze większe wsparcie niż w ostatnią niedzielę reprezentację Holandii. Jeśli 25-latek to wsparcie wykorzysta, powtórzy wyczyn… Vivianiego, który w 2019 również najpierw wygrał Mistrzostwa Europy, a tydzień później przyjechał do Niemiec i przedłużył zwycięską passę.

 

Poprzedni artykułStefan Bissegger: „Nareszcie wszystko zagrało”
Następny artykułTour du Limousin 2022: Ulissi wygrywa, Aranburu nadal liderem
Przez dwa lata trenował kolarstwo w Krakusie Swoszowice, marząc o tym, by zostać polską odpowiedzią na Marcela Kittela. Niestety, bezskutecznie - był sprinterem, który nigdy nie dojechał do mety w peletonie. Na szczęście pisanie idzie mu trochę lepiej.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments