fot. Dariusz Krzywański

Za nami drugi dzień ścigania w ramach Międzynarodowego Wyścigu Przyjaźni Polsko-Ukraińskiej im. płk. Skopenki. Poranną czasówkę wygrał Kacper Gieryk, zaś popołudniowy etap padł łupem Pawła Więczkowskiego. Pierwszy z wymienionych jest także liderem klasyfikacji generalnej.

Wczorajszą rywalizację otworzył 18-kilometrowy etap jazdy indywidualnej na czas. W nim bezbłędnie zaprezentowali się zawodnicy HRE Mazowsze Serce Polski – tak jak na tegorocznych Mistrzostwach Polski po wygraną sięgnął Kacper Gieryk, który nieznacznie pokonał Mateusza Gajdulewicza. W minucie straty do zwycięzcy zmieścili się jeszcze tylko dwaj kolarze Klubu Kolarskiego Tarnovia – Igor Sęk i Jakub Musialik.

WYNIKI 2. ETAPU

W środę rozegrano także krótki etap ze startu wspólnego. Na dystansie 125km wyższość młodszych kolegów musieli uznać wszyscy obecni w stawce orlicy – wygrał będący jeszcze juniorem Paweł Więczkowski (tu jako SMS Świdnica) przed Bartoszem Marutem (również jako SMS Świdnica). Trzeci na etapie był Przemysław Kotulski z Cyclo Team Havirov. Klasyfikacja generalna nie uległa jednak większym zmianom – na metę wpadł duży peleton, a prowadzenie utrzymał Kacper Gieryk.

WYNIKI 3. ETAPU

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments