Maciej Paterski (Voster ATS Team) po ataku w końcówce wygrał trzeci etap rumuńskiego Tour of Szeklerland. Liderem wyścigu pozostał inny z kolarzy polskiej ekipy, Szymon Rekita.

Trzeci etap Tour of Szeklerland wystartował z Miercurea Ciuc. Zawodnicy mieli do pokonania niespełna 140 kilometrów – na trasie ulokowano jedną górską premię (11,2 km; 2,7%), a w końcówce kolarze rywalizowali na trzech kilkukiometrowych rundach w Sfantu Gheorghe.

W wyścigu bierze udział ekipa Voster ATS Team, w składzie: Filip Prokopyszyn, Damian Papierski, Maciej Paterski, Krzysztof Parma, Mateusz Kostański i Szymon Rekita, który, po zwycięstwie na wczorajszym etapie, przystąpił do dzisiejszego odcinka w koszulce lidera klasyfikacji generalnej.

W trzyosobowym odjeździe dnia znaleźli się: Adam Hansen (WSA KTM Graz p/b Leomo), a także Ioan Dobrin (MENtoRISE Elite Team CFX) i Lars Quaedvlieg (Global Cycling Team). Czołówka była stale kontrolowana przez peleton i została złapana na kilkadziesiąt kilometrów do mety, gdy główna grupa podzieliła się na wietrze na kilka części.

Na czele uformowała się około 20-osobowa grupa, w której znalazło się kilku kolarzy Voster ATS Team, w tym: Szymon Rekita, Maciej Paterski i Damian Papierski. W czołówce kręcił też wicelider wyścigu – Emil Dima (Giotti Victoria – Savini Due).

W końcówce etapu, na atak zdecydował się Maciej Paterski. Były Mistrz Polski ze startu wspólnego utrzymał wypracowaną przewagę i przeciął linię mety tuż przed kilkuosobową grupą pościgową, z której najszybciej finiszował Nicolas Dalla Valle (Giotti Victoria – Savini Due), zwycięzca pierwszego odcinka. Na kolejnych pozycjach uplasowali się Francesco Di Felice (Galina Ecotek Lucchini Colosio) i Damian Papierski.

Prowadzenie w klasyfikacji generalnej utrzymał Szymon Rekita (Voster ATS Team).

Dla wracającego po kontuzji Macieja Paterskiego jest to drugi triumf w tym sezonie – wcześniej zwyciężył w GP Adria Mobil.