fot. Jumbo-Visma

Marianne Vos (Jumbo-Visma) sięgnęła po drugie etapowe zwycięstwo w Tour of Scandinavia, umacniając się na pozycji liderki klasyfikacji generalnej.

Drugi etap kobiecego Tour of Scandinavia rozgrywany był w Szwecji, na lekko pagórkowatej trasie z Mollösund do Strömstad. Na dystansie 154 kilometrów, organizatorzy ulokowali dwie lotne i dwie górskie premie – Stenshult (2,7 km; 2,8%) i Langesjö (900 m; 3%).

Po zwycięstwie na wczorajszym odcinku, w koszulce liderki klasyfikacji generalnej do etapu przystąpiła Marianne Vos (Jumbo-Visma).

Po rozpoczęciu rywalizacji wiele zawodniczek starało oderwać się od peletonu, jednak ta sztuka nie udała się żadnej z nich. Karawana wyścigu zmierzała więc w stronę Strömstad, jednak nie oznacza to, że na trasie nic się nie działo. Przed górską premią w Stenshult, na atak zdecydowały się trzy kolarki Jumbo-Visma – Amber Kraak, Anouska Koster i Marianne Vos, które w takiej kolejności wjechały na szczyt podjazdu.

Na pierwszej lotnej premii, podobnie jak wczoraj, punktowała Alison Jackson (Liv Racing Xstra), a na kolejnym finiszu uplasowała się na drugiej pozycji, przegrywając tylko z Eline van Rooijen (AG Insurance – NXTG Team). Gdy szosa zaczęła się wznosić i prowadzić pod premię górską w Langesjö, powtórkę z pierwszej kategoryzowanej wspinaczki zafundowały kibicom kolarki Jumbo-Visma.

Za szczytem doszło do licznych ataków, lecz znów żaden nie zakończył się powodzeniem. Kolejną próbę odjechania od rywalek przypuściła Magdalene Lind (Reprezentacja Norwegii), ale jej próba również nie potrwała długo. Kilkanaście kilometrów przed metą tempo podkręciły zawodniczki Team DSM, co doprowadziło do odczepienia kilku zawodniczek.

Grupa zbliżała się do mety drugiego etapu – na 2,5 kilometra do kreski doszło do kraksy, w której ucierpiała liderka klasyfikacji punktowej, Alison Jackson. Niedługo później, upadek zaliczyły też: Karolina Kumięga (Valcar – Travel & Service), Marta Jaskulska (Liv Racing Xstra) oraz Blanka Vas (Team SD Worx).

W finiszu z peletonu najszybsza była Marianne Vos (Jumbo-Visma), która wyprzedziła Emilię Fahlin (FDJ – SUEZ – Futuroscope) i Barbarę Guarischi (Movistar Team).

Marianne Vos pozostaje liderką wyścigu.

Wyniki drugiego etapu Tour of Scandinavia 2022:

Results powered by FirstCycling.com

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments