Kolarki Trek-Segafredo – Audrey Cordon-Ragot, Amalie Diderikse, Lauretta Hanson, Chloe Hosking, Shirin van Anrooij i Ellen van Dijk – sięgnęły po zwycięstwo w drużynowej jeździe na czas Postnord Vårgårda WestSweden TTT.

Zawodniczki rywalizowały dziś w drużynowej jeździe na czas Postnord Vårgårda WestSweden TTT. Trasa zmagań mierzyła niewiele ponad 35 kilometrów i prowadziła po lekko pofalowanych szosach w okolicach Vårgårdy. Na starcie stanęło 13 zespołów, w tym Valcar – Travel & Service, z Karoliną Kumięgą w składzie.

Kolarki najlepszych ekip na świecie zawitały dziś do Szwecji, gdzie po dwóch latach przerwy odbył się wyścig Postnord Vårgårda WestSweden TTT, będący drużynową jazdą na czas. Podobnie jak w 2019, równych sobie nie miały kolarki Trek-Segadredo, które do Skandynawii przyjechały w niezwykle mocnym składzie: Audrey Cordon-Ragot, Amalie Diderikse, Lauretta Hanson, Chloe Hosking, Shirin van Anrooij i Ellen van Dijk. Pokonanie 35-kilometrowej trasy zajęło zawodniczkom 44 minuty i 56 sekund.

Na drugiej pozycji, z czasem 45:34, zameldowała się ekipa Team SD Worx (Elena Cecchini, Christine Majerus, Chantal van den Broek-Blaak, Blanka Vas, Demi Vollering), która stanęła na starcie w pięcioosobowym składzie. Na najniższym stopniu podium zameldował się natomiast Team DSM (45:45), w barwach którego mogliśmy zobaczyć: Floortje Mackaij, Francescę Barale, Elise Uijen, Esmee Peperkamp, Pfeiffer Georgi i Lorenę Wiebes. Ekipa Valcar – Travel & Service z Karoliną Kumięgą w składzie zajęła dziewiątą pozycję.

Jutro kolejny akt zmagań w Postnord Vårgårda WestSweden – tym razem zawodniczki będą rywalizowały w jednodniowym wyścigu ze startu wspólnego.

Wyniki trzeciego etapu Postnord Vårgårda WestSweden TTT 2022:

Results powered by FirstCycling.com

Poprzedni artykułSazka Tour 2022: Kamiel Bonneau wygrywa po raz pierwszy w karierze
Następny artykułKatarzyna Niewiadoma: „Wiedziałam, że skończę trzecia” [wywiad]
Szukam ciekawych historii w wyścigach, które większość uważa za nieciekawe.