Foto: Zoé Soullard - Tour du Limousin

O jednych transferach krzyczą nagłówki wszystkich mediów, inne przechodzą zwykle bez echa. W tym tekście pora będzie przyjrzeć się tym drugim, co by nikt się nie zdziwił obecnością nowych twarzy w peletonie.

Zacznijmy od ciekawostki stażowej. Do Astana Qazaqstan Team trafi aktualny mistrz Azji, ścigający się dotychczas w trzeciej dywizji Igor Chzhan. Drugim nabytkiem kazachskiej ekipy jest znany z występów na torze Rosjanin – Gleb Syritsa. 22-latek będzie drugim przedstawicielem tej nacji obok Aleksandra Vlasova w World Tourze na ten moment.

Na prolongaty umów ze swoimi kolarzami zdecydowano się w AG2R Citroën Team. Na dłużej z francuską ekipą zostaną 26-letni Dorian Godon i o 10 lat starszy Mikaël Cherel. Ten pierwszy to dynamiczny zawodnik, który w swoim dorobku ma 6 zawodowych zwycięstw przed własną publicznością. Drugi z nich jest z kolei znany głównie z tego, że… nigdy nic nie wygrał, co czyni go najlepszym (po punktach UCI w karierze) kolarzem bez zawodowego triumfu.

Do francuskiej ekipy trafi także nowy nabytek. Prosto ze stajni Fabiana Cancellary, czyli Tudor Pro Cycling, do AG2R Citroën Team przejdzie Alex Baudin. 21-letni Francuz to jeden z ciekawszych talentów z tego kraju, świetnie potrafi się wspinać, dzięki czemu odnosił sukcesy etapowe w takich wyścigach jak Giro Ciclistico della Valle d’Aosta czy Istarsko Proljeće.

Z kolei w Team Arkéa Samsic zaczęto już korzystać z usług Louisa Barré. 22-latek ścigający się dotychczas w mniejszych francuskich ekipach przechodzi teraz do aspirującej do World Touru ekipy w trybie natychmiastowym i zostanie tam co najmniej do końca 2024 roku. W jego dorobku nie znajdziemy wielkich triumfów, ale wiele wysokich miejsc w klasyfikacjach generalnych mniejszych wyścigów.

Ten sam zespół zasili także Clément Champoussin. Związany przez całą karierę z AG2R Citroën Team Francuz przejdzie do Team Arkéa Samsic na następny sezon. Największym sukcesem 24-latka jest wygrana etapowa podczas La Vuelta ciclista a España 2021.

Karierę kończy z kolei Sam Bewley – 35-letni Nowozelandczyk z Team BikeExchange – Jayco. Jeden z najbardziej doświadczonych kolarzy w peletonie był jednym z trzech zawodników, którzy byli związani z GreenEdge od początku istnienia ich worldtourowej ekipy. Rower na hak zostanie odwieszony przez Sama wraz z końcem obecnego sezonu.

Poprzedni artykułPhil Bauhaus po 5. etapie Tour de Pologne: „To nie była wyłącznie kwestia szczęścia”
Następny artykułRace Around Poland 2022 – padł rekord trasy
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments