fot. Princess Anna Vasa Tour / Dariusz Krzywański

Agnieszka Skalniak-Sójka z ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław zwyciężyła na drugim etapie Princess Anna Vasa Tour, powiększając tym samym przewagę w klasyfikacji generalnej.

Zawodniczki kontynuują zmagania w Princess Anna Vasa Tour. Drugi etap wyścigu również rozpoczął się i zakończył w gościnnym Golubiu-Dobrzyniu i jego okolicach. Peleton najpierw miał do pokonania dwie duże (52 km) rundy, a następnie trzy krótkie kółka (7 km) w okolicach Zamku Golubskiego. Na trasie ulokowano cztery górskie premie (po dwie w Ciechocinie i pod Zamkiem Golubskim) i dwa lotne finisze (Chełmonie).

Peleton wyruszył do drugiego etapu spod Mostu imienia Błękitnej Armii Józefa Hallera i udał się na dłuższą, 52-kilometrową rundę, pokonywaną dwukrotnie. Tempo w głównej grupie było wysokie, jednak zawodniczki nie kwapiły się do indywidualnych ataków. Na lotnych (Chełmonie) i górskich (Ciechocin, Zamek Golubski) premiach meldował się prawie cały peleton.

Na dwóch sprinterskich premiach triumfowała liderka klasyfikacji punktowej Interset i generalnej LOTTO – Agnieszka Skalniak-Sójka (ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław) – która powiększała tym samym przewagę w „generalce”. Na drugiej pozycji dwukrotnie finiszowała natomiast Karolina Karasiewicz (TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team). Walkę na górskich premiach ponownie zdominowała Dominika Włodarczyk (ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław), zapewniając sobie zwycięstwo w klasyfikacji górskiej Zamek Golubski, jeśli tylko ukończy jutrzejszą indywidualną jazdę na czas.

Jeszcze przed końcem drugiego dużego okrążenia, w peletonie rozpoczęły się ataki, jednak wszystkie zostały szybko zlikwidowane. Na krótkich rundach w okolicach Zamku Golubskiego peleton rozciągał się i dzielił. Szczególnie aktywne były kolarki ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław, w tym Dominika Włodarczyk. W tym przypadku również żadnej z zawodniczek nie udało się odjechać od głównej grupy.

O zwycięstwie zadecydował finisz z około 30-osobowego peletonu, który padł łupem Agnieszki Skalniak-Sójki. Na ostatnich metrach Polka była szybsza od Ksenii Fedotovej (Lviv Cycling Team) i Marty Jaskulskiej (Reprezentacja Polski).

Liderki poszczególnych klasyfikacji Princess Anna Vasa Tour po dwóch etapach:

  • klasyfikacja generalna LOTTO – Agnieszka Skalniak-Sójka
  • klasyfikacja punktowa Interset – Agnieszka Skalniak-Sójka
  • klasyfikacja górska Zamek Golubski – Dominika Włodarczyk
  • klasyfikacja młodzieżowa Nestle Fitness – Marta Jaskulska

Wyniki drugiego etapu Princess Anna Vasa Tour 2022:

Results powered by FirstCycling.com

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments