fot. Trinity Racing

Rudy Porter i Blake Quick to dwaj nowi kolarze Team BikeExchange – Jayco. Australijczycy w tym sezonie reprezentowali brytyjską ekipę Trinity Racing, a teraz dołączą jako neo-pro do worldtourowej ekipy ze swojego kraju.

Blake Quick, jak samo nazwisko mówi, to bardzo szybk kolarz specjalizujący się w walce na płaskich końcówkach. 21-latek jest aktualnym mistrzem Australii do lat 23 w wyścigu ze startu wspólnego, a w tym roku m.in. wygrywał etapy Santos Festival of Cycling czy bywał wysoko w europejskich wyścigach – np. zajął 3. miejsce na odcinku Alpes Isère Tour.

Przejście na profesjonalny poziom było moim celem od dawna i jestem bardzo podekscytowany dołączeniem do Team BikeExchange-Jayco, jedynego australijskiego zespołu WorldTour. Mam wielkie marzenia i nie mogłem wyobrazić sobie lepszego miejsca na rozpoczęcie kariery zawodowej na szosie. Jestem bardzo szczęśliwy i nie mogę się doczekać, pierwszych startów z zespołem w przyszłym sezonie

— powiedział po podpisaniu kontraktu Blake Quick.

Kompletnie inną charakterystykę ma z kolei jego rodak, 21-letni Rudy Porter. Młody Australijczyk to świetny góral, a w tym roku był m.in. zajął 2. miejsce w klasyfikacji generalnej Wyścigu Pokoju do lat 23, czyli Course de la Paix Grand Prix Jeseníky. Wysoko ukończył także Alpes Isère Tour, a przez kilka dni zanosiło się, że powalczy o podium w Giro Ciclistico della Valle d’Aosta – Mont Blanc, którego nie ukończył po kraksie.

Jestem podekscytowany dołączeniem do tej niesamowitej drużyny. Jedna z moich pierwszych koszulek rowerowych, gdy byłem małym dzieckiem, pochodziła z GreenEDGE Cycling i teraz mogę ją nosić jako profesjonalny kolarz. Jestem niezwykle dumny, że jestem częścią nowego pokolenia tego zespołu, w którym jestem pewien, że osiągniemy wspaniałe rzeczy jako drużyna. Nie mogę się doczekać, aby zacząć i uczyć się od najlepszych. Chciałbym również podziękować wszystkim, którzy do tej pory wspierali mnie w mojej podróży, a teraz rozpoczynam nowy rozdział w mojej karierze z GreenEDGE

— skomentował ten ruch drugi z zakontraktowanych przez australijską ekipę kolarzy, czyli Rudy Porter.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments