fot. Lotto Soudal

Zwycięstwem Arnaud De Lie zakończył się 3. etap 43. Ethias-Tour de Wallonie. Na metę wpadł dość duży peleton, a prowadzenie w klasyfikacji generalnej utrzymał Robert Stannard (Alpecin-Deceuninck).

Trzeci dzień rywalizacji był zdecydowanie najprostszym spośród dotychczasowych. Co prawda na trasie znalazło się kilka podjazdów, ale już przed wyścigiem odcinek z metą w Rocheforcie był nazywany tym dedykowanym sprinterom.

Etap zaczął się dość dynamicznie, a to wszystko za sprawą tego, że po 21km rozgrywano sprint z bonusowymi sekundami. Na te pokusili się kolarze Intermarché – Wanty – Gobert – trzy zdobył Loïc Vliegen, zaś dwie padły łupem Lorenzo Roty. Tym samym obaj przybliżyli się do jadącego w koszulce lidera klasyfikacji generalnej Roberta Stannarda (Alpecin-Deceuninck).

Pierwszą górską premię, jeszcze przed zawiązaniem się ucieczki dnia, wygrał Victor Campenaerts (Lotto Soudal). Dziesięć punktów sprawiło, że przejął on prowadzenie w tej klasyfikacji od Gianni Vermeerscha (Alpecin-Deceuninck).

Ostatecznie do przodu ruszyła siódemka kolarzy, a byli to Ben Healy (EF Education-EasyPost), Matteo Trentin i Ivo Oliveira (UAE Team Emirates), Jake Stewart (Groupama-FDJ), Casper Pedersen (Team DSM), Jorge Arcas (Movistar Team) i Stan Van Tricht (Quick-Step Alpha Vinyl Team).

Pierwsi uciekinierzy złapani zostali 30km przed metą, pozostali zaś utrzymywali niespełna minutę przewagi nad peletonem. Ich przygoda zakończyła się 10km później i wszystko zapowiadało, że etap zakończy się pojedynkiem sprinterów. Samotnego skoku próbował co prawda jeszcze Kévin Vauquelin (Team Arkéa Samsic), ale nie udało mu się zyskać za wiele.

Po bardzo pewną wygraną sięgnął Arnaud De Lie (Lotto Soudal). Około 3 długości roweru za nim po drugie miejsce sięgnął Biniam Girmay (Intermarché – Wanty – Gobert), a trzeci był Axel Laurance (B&B Hotels – KTM). Sędziowie naliczyli różnice po 20. kolarzu w grupie, co sprawiło, że na 2. miejsce w klasyfikacji generalnej awansował Loïc Vliegen (Intermarché – Wanty – Gobert), który do lidera traci tylko 4 sekundy. W minucie w klasyfikacji generalnej pozostaje tylko 14 kolarzy.

Wyniki 3. etapu Ethias-Tour de Wallonie 2022:

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments