fot. Davy Rietbergen/Cor Vos/Team DSM

Lorena Wiebes (Team DSM) wygrała trzeci etap Baloise Ladies Tour i umocniła się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. Na piątej pozycji finiszowała Daria Pikulik z ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław.

Na sobotę organizatorzy Baloise Ladies Tour zaplanowali dwa etapy – pierwszy z nich został rozegrany na 82-kilometrowej, płaskiej trasie. Zawodniczki wystartowały z holenderskiego Cadzand i po kilku kilometrach wjechały do Belgii, gdzie rozstrzygnęły losy zwycięstwa na rundzie w okolicach Knokke-Heist, gdzie został ulokowany finisz.

W wyścigu bierze udział ekipa ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław, w składzie: Monika Brzeźna, Daria Pikulik, Wiktoria Pikulik, Nikol Płosaj, Agnieszka Skalniak-Sójka i Katarzyna Wilkos.

fot. procyclingstats.com

Od samego początku rywalizacji tempo, jak na płaską trasę przystało, było bardzo wysokie. Na skutek tego, w pierwszej części wyścigu żadnej zawodniczce nie udało się odjechać od peletonu. Najszybsze sprinterki walczyły więc między sobą na lotnej premii, na której najszybsza była Lorena Wiebes (Team DSM), dwukrotna etapowa zwyciężczyni, a trzecie miejsce zajęła Daria Pikulik z ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław.

Po ponad godzinie rywalizacji, na czoło wysforowały się dwie zawodniczki – Jeanne Korevaar (Liv Racing Xstra) i Clara Lundmark (GT Krush Tunap Pro Cycling). Wypracowały one około 50 sekund przewagi nad peletonem, w którym pogoń cały czas prowadziły kolarki Team DSM, pracujące na rzecz liderki zmagań – Loreny Wiebes.

Bez większych problemów dogoniły one uciekinierki na ponad 10 kilometrów do mety. Mimo prób odjazdu w końcówce, o zwycięstwie ponownie zadecydował finisz z peletonu. Po raz trzeci z rzędu najszybsza była Lorena Wiebes, za którą uplasowały się Amber van der Hulst (Liv Racing Xstra) i Letizia Paternoster (Trek-Segafredo). Na piątej pozycji finiszowała Daria Pikulik (ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław), dla której jest to kolejny bardzo dobry wynik w międzynarodowej obsadzie.

Lorena Wiebes utrzymała, rzecz jasna, prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Do końca rywalizacji pozostały dwa etapy, w tym indywidualna jazda na czas w Knokke-Heist.

Wyniki etapu 3a Baloise Ladies Tour 2022:

Results powered by FirstCycling.com

 

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Wojtek
Wojtek

Lubię waszą stronę, ale moglibyście dać jakieś inne zdjęcia, bo trzy razy to samo to trochę słabo XD