Druga runda Kryterium Asów 2022, rozegrana w Katowicach, stanęła pod znakiem walki Nikoli Bajgerovej z kolarkami TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team. Zawodniczki polskiej drużyny wyszły z niej zwycięsko, a po triumf sięgnęła Patrycja Lorkowska.

Od początku rywalizacji elity kobiet było jasne, że losy zwycięstwa rozstrzygną się między Nikolą Bajgerovą (Force KCK Zlin) – triumfatorką czwartkowego wyścigu w Dąbrowie Górniczej – a mocnym składem TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team. Rywalizacja była bardzo zacięta, co chwilę mogliśmy oglądać liczne ataki – raz ze strony Czeszki, innym razem ze strony zawodniczek polskiej ekipy.

Z czasem od peletonu oderwała się mała grupka, z której kilka okrążeń przed metą zaatakowała Patrycja Lorkowska. Kolarka reprezentująca TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team wykorzystała umiejętności jazdy na czas i dojechała do mety na solo, zdobywając po drodze wiele punktów do klasyfikacji końcowej. Ostatecznie triumfowała w zmaganiach z dorobkiem 24 punktów.

– Było trochę skoków, odjazdów – był to trochę inny wyścig niż zwykle. Gdy jest mniej osób, to na pewno ciężej jest odjechać, ale dzięki pracy całej drużyny się to udało

– mówiła po zakończeniu zmagań Patrycja Lorkowska.

– Bardzo lubię kręte trasy i dobrze się na takich odnajduję. Z tego powodu szukałam takich ataków przed zakrętami i po kilkunastu skokach wyszło to, co chciałyśmy zrobić

– dodała.

Patrycja Lorkowska nie była jedną zawodniczką TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team, która uplasowała się w czołówce. Na najniższym stopniu podium rywalizację ukończyła Dorota Przęzak, a czwarte miejsce zajęła Natalia Krześlak – najlepsza orliczka w stawce. Kolarki polskiego zespołu wykorzystały więc przewagę liczebną, by odizolować samotną Czeszkę.

– Chciałyśmy odjechać, później jechałyśmy w trójkę i udało się trochę zmęczyć koleżankę (Nikolę Bajgerovą), więc cel został wykonany – wygrałyśmy wyścig i jeszcze dwa dni przed nami, więc zobaczymy

– zakończyła.

Dziś kolejna runda zmagań z cyklu Kryterium Asów 2022 – zawodniczki i zawodnicy ponownie będą ścigać się na trasie w Katowicach. Rywalizacja zakończy się jutro w Pszczynie. Po dwóch wyścigach, w klasyfikacji generalnej elity kobiet prowadzi Nikola Bajgerova, do której 30 punktów traci Patrycja Lorkowska. Trzecie miejsce zajmuje Dorota Przęzak.

Poprzedni artykułBaloise Ladies Tour 2022: Lorena Wiebes po raz trzeci, Daria Pikulik znów w czołówce