fot. Team Arkéa Samsic

Niestety covid-19 eliminuje kolejnego kolarza z rywalizacji w 109. Tour de France. Peleton opuszcza jeden z najlepszych Francuzów w stawce – Warren Barguil z Team Arkéa Samsic.

30-latek ostatnimi dniami coraz bardziej napędzał się w rywalizacji w swoim domowym wyścigu trzytygodniowym. Uciekał na etapach do Châtel les portes du Soleil i na Col du Granon, na tym drugim zresztą do ostatnich chwil wydawało się, że może mu się powieść akcja, bowiem został złapany jako ostatni. Francuz otrzymał wówczas czerwony numer najaktywniejszego kolarza, a w klasyfikacji górskiej przesunął się na 4. miejsce. Widać było, że Warren Barguil może próbować ponownie wygrać tą klasyfikację – ma już bowiem w swoim dorobku trykot w grochy z 2017 roku.

Niestety ale nie będzie mu to dane – Team Arkéa Samsic poinformowała, że ich kolarz nie przystąpi do 13. etapu z powodu pozytywnego wyniku testu na koronawirusa. Tym samym peleton opuszcza kolejny zawodnik, a w stawce pozostaje 158 z 176 początkowych startujących.

Poprzedni artykułW nieznane – zapowiedź 13. etapu Tour de France 2022
Następny artykułGrupa LOTOS Oficjalnym Sponsorem 79. Tour de Pologne UCI World Tour
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments